GALAXY GF 8800 GT problem?

Witam.

Jestem maniakiem gry Helbreath. Mając grafikę GF 7600 GS mogłem wyciągnąć fps’y spokojnie ponad 250. Po zakupieniu 8800 GT pojawiły się problemy typu 160 fps’ów grając w Helbreatha. Zauważyłem również, że przy graniu w nowe gry nie ma płynności podczas animacji. Podobnie jest nawet podczas korzystania z przeglądarki internetowej FF.

Sterowniki do grafy mam najświeższe, nie wiem o co chodzi. Wyżej wspomniana gierka nie wymaga mocnego kompa do grania.

Jeśli podałem zbyt mało informacji proszę o “nakierowanie” na więcej :slight_smile:

Przed podłączeniem nowej karty graficznej odinstalowałeś sterowniki po poprzedniej karcie ?

Podłączyłeś wtyczkę dodatkowego zasilania do karty graficznej ?

po odinstalowaniu starych sterowników użyłeś jeszcze driver cleanera przed instalacją nowych?

Nawet format systemu nie pomógł. Co do wtyczek zasilających to podłączyłem jedną z dwóch.

Podłącz dwie wtyczki. Od tego one są.

Tyle że mam dysk ATA i nie mam jak podłączyć kolejnej… czy to może być “rozwiązanie problemu”??

Oczywiście, że to może być rozwiązanie problemu.

Jeżeli karcie graficznej wystarczyłaby tylko jedna wtyczka zasilająca, to byłaby tylko jedna.

Chyba każdy model GF8800GT do rozwinięcia skrzydeł potrzebuje zasilania z dwóch wtyczek zasilających.

Napisz jeszcze, jaką masz płytę główną. Niektóre płyty główne posiadają gniazdo zasilające na wtyczkę MOLEX nad złączem PCI-E (to kolejne zasilanie karty graficznej).

No i chyba najważniejsza sprawa. Jaki posiadasz zasilacz ? ( producent , moc)

Właśnie napisz dokładny mode, markę i moc zasilacza jaki masz… bo 8800gt to prądożerne karty i potrzebują pożądnego zasilacza ;]

zasilacz Qoltec 400W

To Qultec Silentline 400W ?

Jeżeli tak, to zdecydowanie za słaby.

Posiada tylko jedną linię +12V (18A).

Po jego parametrach można stwierdzić, że jest on przystosowany do starszych typów komputerów z naciskiem na zasilanie głównie z linii +5V. Qultec ten ma na linii +5V aż 40A.

Zasilacz niestety do zmiany na, np:

Modecom MC-400ATX (nie myl z Modecom FEEL, bo FEEL, to złom)

OCZ StealthXStream 500W

Druga wtyczka zasilająca jest po to żeby karta była stabilna podczas kręcenia tak mówi producent. Jeśli komputer chodzi stabilnie to znaczy że zasilacz dostarcza jej odpowiednią ilość energii. Myślę że problem leży w oprogramowaniu chociaż zgodzę się że zasilacz do wymiany dla bezpieczeństwa.

Problem na pewno stwarza zasilacz, a sama karta bez problemu działa na jednej wtyczce, drugie zasilanie przydaje się gdy chcemy bawić się w O/C (to samo dotyczy zworki JP4).

P.S

za parę złotych możesz kupić rozgałęźnik do MOLEXa :wink:

Zasilacz jeżeli to faktycznie te qoltec: http://www.allegro.pl/item344785499_zas … tkey_.html jest bez zastanowienia do wymiany…

Zasilacz ma mocną linję +5 czyli nadaje się do starych komputerów…

18A na +12 i tylko jedna linja to stanowczo za mało jak dla tej grafiki… Komputer może ci chodzić stabilnie jak karta nie jest obciążona i bierze mało prądu… przy obciążeniu karta już nie dostaje potrzebnej mocy i nie chodzi tak jak powinna :frowning:

Zasilacz minimum jaki może być http://www.allegro.pl/item348409521_zas … t_wwa.html spójrz na napięcia jest 2 razy mocniejszy na +12v ;] i zmienił bym go jak najszybciej…

Apropo wtyczki, większość 8800gt ma 1 i wystarcza ;]