Galaxy Pro - mały problem z wi-fi

Witam,

od tygodnia jestem posiadaczem telefonu Samsung Galaxy Pro. Wszystko jest OK ale nurtuje mnie jeden problem. Na uczelni oraz w na rynku głównym miasta jest darmowy hotspot wi-fi. Telefon znajduje sieci, łączy się z wybraną. Problem pojawia się gdy chce skorzystać np. z Opery Mini, mimo podłączonej sieci, włączonej synchronizacji, przeglądanie internetu jest nie możliwe. Ten sam problem jest w aplikacji Facebook, Android Market, GG, Open FM.

Może ktoś miał ten sam problem i wie jak go rozwiązać ?

Widocznie to WiFi daje możliwość skorzystania z HTTP i HTTPS czyli portów 80 i 443 bez proxy, co zdaje się jest standardem wśród sieci WiFi - możliwe że FB, AM i OpenFM nie korzysta z ww. portów/protokołów. Poczta pewnie też nie działa.

Ściągnij Operę Mobile i włącz opcję Opery Trubo tylko gdy jesteś poza zasięgiem sieci WiFi.

A można trochę jaśniej ? Dodam że to mój pierwszy telefon z Androidem i nie za bardzo wiem jak to ustawić.

Wejdź do Marketu, zainstaluj Operę Mobile, odpal ją, kliknij przycisk O, Ustawienia, Opera Turbo, Wyłączona w zasięgu Wi-Fi

Najlepiej przetestuj prawidłowość działania internetu u kogoś w domu, z publicznymi hot spotami bywa różnie czasem wiele stron jak i portów jest po prostu po blokowanych