Galaxy S i9000 Aktualizacja OS'u

Witam serdecznie,

przymierzam się do kupna Samsung’a Galaxy S i9000 i nasuwa mi się pytanko. Obecne wersje na magazynach wszelkich sklepów są wyposażone w Androida w wersji 2.1

Pytanko jest takie czy tuż po zakupie jest możliwa bezpłatna aktualizacja owej wersji do 2.2 Froyo? Jeśli tak to prosiłbym o informację jak tego dokonać.

Pozdrawiam Serdecznie, Xaros

Na razie FroYo nie jest dostępne dla Galaxy S. Ale w niedługim okresie powinna być aktualizacja do tej wersji Androida dostępna dla tego urządzenia.

A znasz może datę pojawienia się tej aktualizacji? A i może masz jakąś własną opinię na temat tego modelu?

Niestety, nie posiadam Samsunga, tylko HTC Hero, tak więc nie śledzę tego typu informacji. Możesz poszukać na forum http://forum.android.com.pl w dziale tego modelu.

A co do mojej opinii - co do sprzętu to nie ma się zbytnio do czego przyczepić - procesor 1GHz Hummingbird z dedykowanym procesorem graficznym, duży wyświetlacz Super AMOLED, w testach ten smartfon znajduje się wysoko. Co do systemu to nie przepadam za Samsungowym TouchWiz 3 (nakładki na Androida). Takie różnokolorowe kwadratowe ikony to trochę wygląda tak, jakby Samsung trochę kopiował styl iPhone’a, pod tym względem zdecydowanie wolę HTC z SenseUI lub “gołego” Androida z alternatywnym launcherem.

PS: Czy interesują ciebie modyfikacje oprogramowanie, wgrywanie utworzonych ROMów przez użytkowników i innych zapaleńców?

Dzięki wielkie za linka. Co do PS’a musiałbym się na tym zastanowić. Ogólnie się siedzę w tego typu tematach i po przeczytaniu jednego z tematów odnośnie flashowania jednego z modeli dochodzę do wniosku, że jest to dość skomplikowany proceder. Oczywiście nie wychodzę z założenia, że ciemna ze mnie materia, ale takie czynności z samego początku wolałbym wykonywać pod okiem osoby doświadczonej. Wole nie zwalić softu w komie, i następne parę dni doszukiwać się na forach co jest źle i jak to poprawić :wink:

Co do TouchWiz 3 również nie jestem jakoś zakochany w tym interfejsie, z racji tego iż iphonowe interfejs mnie męczy ;p Ale domyślam się, żę istnieje możliwość zmiany TW3 na coś co bardziej przypomina SenseUI tak?:>

Jeżeli chodzi o zmiany ROMów itp. to nie jest to skomplikowany proceder na telefonach HTC, dlatego pytałem w PS :slight_smile:

Co do zmiany wyglądu… no cóż możesz kupić Launcher Pro Plus (chyba $2.99 kosztuje, normalnie, przez PayPal), który od zwykłego Launchera Pro różni się tym, że ma dodatkowe widżety stylizowane na te dostępne w SenseUI. Dodatkowo jest jeszcze np. Fancy Widget, który z wyglądu jest kopią tego tzw. flipclocka z telefonów HTC (biały zegar i pogoda). Do tworzenia skrótów na ekranie głównym możesz używać AnyCut (lub płatną wersję BetterCut), wtedy możesz taki skrót nazwać jak chcesz i dodać jaką chcesz ikonę, ale w menu ciągle będziesz mieć standardowe ikony.

Można pokombinować.

Hmm no to już jakieś rozwiązanie jest :slight_smile: Ale doczytałem się dość nieciekawego faktu. Moim zamiarem kupna tego modelu jest jego wszechstronność i moc drzemiąca pod ekranem. Dlatego ma on mi zastąpić wiele urządzeń multimedialnych, w tym i niewielką konsolę do gier. Przykładem mogą być tutaj gry znanej filmy Gameloft (Link do strony Gameloft’u). Pod nóż wezmę grę Asphalt 5 HD. Na podanym przez Ciebie forum doczytałem się nieciekawej informacji, cytuję:

No i teraz mam zagwozdkę, bo skoro i9000 ma dedykowaną k. graficzną a nie można na nim odpalić takich gier. Tak więc jeśli to prawda, że nie da rady uruchomić tej gry to i mogę zapomnieć o Assassin’s Creed™ - Altaïr’s Chronicles HD, Gangstar: West Coast Hustle HD, Dungeon Hunter HD, Modern Combat: Sandstorm HD itd. Tak więc mam się martwić czy cytowany user ściemnia?:>

Ach tak Gameloft i ich gry :slight_smile: Ja będę niedługo miał Desire, ale jedyną grą jaka mnie interesuje to Assassin’s Creed :slight_smile:

A co do do twojego zmartwienia - najlepiej poszukać odpowiedzi na YouTube :slight_smile:

Co do braku sterowników, prawdopodobnie wyciągnięto taki wniosek po poprzednim znanym modelu Galaxy Spica (i5700), który sprzętowo podobny jest do HTC Magic czy Hero, jedynie Samsung zapomniał dodać sterowników do obsługi grafiki 3D i w taki sposób telefon klatkuje na najprostszej animacji 3D. W przeciwieństwie do Spicy, i9000 jest jednak bardziej dopracowany.

Jednak ja bym się nie zdecydował, ale to subiektywna opinia. Nie lubię Samsungów i ich nadmiernej kolorowości.