Galaxy S i9000 NIE OBRACA SIE

Przy pisaniu sms-a nie obraca sie, przy grach obraca sie ale nie reaguje na przechylanie tel. Wydaje mi sie ze mam to od momentu jak zrobilem Kalibracje tel. jak to naprawic?

Jak robiłeś kalibrację?

Ustawienia/ wyswietlacz/ kalibracja pozioma.

Masz włączone automatyczne obracanie ekranu? Wejdź w Ustawienia -> Ekran i poszukaj stosownej opcji. Jeśli masz to włączone spróbuj ponownie wykonać kalibrację czujnika. Połóż telefon na stole i włącz kalibrację.

Mam włączone obracanie. robilem juz kilka razy kalibracja po restaetowaniu tel. i dalej nic!

Otwórz ekran wybierania numeru i wpisz kod *#01# i z menu, które wyskoczy wybierz przycisk “Sensors”. Masz tam sekcję w której pokazywane są dane z akcelerometru. Jest też przycisk Image Test. Jeśli i tego obrazka nie obróci to spróbuj wykonać przywracanie ustawień fabrycznych. Jeśli dalej nie pomoże to ponownie wgraj oprogramowanie przez ODIN’a. Jeśli nadal nie będzie działać czujnik może być uszkodzony. Wtedy pozostaje tylko wysyłka na gwarancję.

Dzieki Pablo55 bede próbował.

Zrób wipe.

Rozwiń menu górne i zobacz cz masz zaznaczony (podświetlony) Automatyczny obrót. Gry prawdopodobnie i tak wymagają i domyślnie załączaja tryb Landscape.

Przecież to już było wspomniane.