Galaxy S20 5G nie wykrywa aktualizacji oprogramowania

Witam!
Posiadam Samsunga Galaxy S20 5G model SM-G981B/DS z zainstalowaną wersją oprogramowania jak na screenie poniżej. Najnowsza wersja oprogramowania to G981BXXSJHXA1. Czemu telefon jej nie wykrywa?

Pozdrawiam!

Też mam w „swojej kolekcji” S20 FE 5G. Zobaczę i dam info.

[EDIT]
To u mnie wykryło:

@blumberplumber Pokazałbyś screena co masz w opcji „Ustawienia” > „Telefon - informacje” > „Informacje o oprogramowaniu”?

Pozdrawiam!

Dam jutro. Teraz nie mam dostępu.

Zauważyłem, że czasami serwery Samsunga mogą być przeciążone lub mieć problemy, dlatego telefon nie może uzyskać dostępu do aktualizacji.

Zapomniałem o SS. Wydaje mi się że najnowsza kompilacja

Może tak być, jasne.

@porkotenor Przeciążone serwery od daty wydania aktualizacji czyli od 15.02.2024. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

Pozdrawiam!

@Bartek7000 Daję ci SS:


Samsung wypuszcza aktualizacje „rzutami” do grup urządzeń. Nie do wszystkich na raz.
Opóźnienie może wynosić nawet parę miesięcy.
Czasami zdarza się, że OTA się zbuguje i nie wykrywa nowych aktualizacji.

Możesz sam sobie zaktualizować przez Odin`a jeżeli nie chcesz czekać.

Przed tego typu operacjami warto zgrać wcześniej sobie dane Samsungowym Smartswitch’em, przezorny ubezpieczony.

Pobierz na PC:
ROM: https://samfrew.com/download/Galaxy__S20__5G__/89cq/XEO/G981BXXSJHXA1/G981BOXMJHXA1

ODIN: Download odinflash for Windows | odinflash Download

Sterowniki Samsunga: Samsung Android USB Driver | Samsung Developers

Zainstaluj sterowniki, rozpakuj i uruchom Odina (będzie komunikat po koreańsku, daj ok)

ROM rozpakuj WinRARem lub 7-zipem.

Zaznacz pliki AP…, BL…, CP…, HOME_CSC…
Przeciągnij je na okno programu.

(Ważne, żeby zaznaczyć plik HOME_CSC, a nie CSC, bo inaczej dane użytkownika zostaną usunięte)

Wyłącz smartfona, przytrzymaj naraz przyciski VOL+ i VOL-, trzymając podłącz smartfon pod PC.
Wyskoczy komunikat na zielonym tle, naciśnij VOL+.

W Odin można wcisnąć START.
Wgra się oprogramowanie i smartfon się automatycznie zrestartuje.

@blumberplumber Dzięki za screena. Jak zrobiłeś że masz w nim wersję XEO? Bo ja mam wersję EUX.

@Domker Metodę z wgrywaniem softu Odinem znam doskonale. Kiedyś wgrywałem już soft XEO na Galaxy A5 (model SM-A520F). Dzięki za poradnik bo przyda się na przyszłość.

Pozdrawiam!

Czym się to różni? Ja nie pamiętam, bym robił reflash. To obecnie nie jest już mój Daily Phone. Obecnie używam S23+.

@blumberplumber Regionem dla którego jest przeznaczony soft. EUX jest dla tzw. Europejskiego Obszaru Gospodarczego a XEO dla Polski.

Pozdrawiam!

Polski soft, to polski… Używanie EUX w Polsce zmienia coś??

@blumberplumber Od strony technicznej wydaje mi się że te softy się nie różnią. XEO chyba częściej dostaje aktualizacje ale mogę się mylić bo nie jestem tego do końca pewny.

Pozdrawiam!

hehe, :slight_smile: Już masz odp., dlaczego nie masz aktualizacji. :slight_smile:

@blumberplumber Mogę wgrać soft Odinem tylko nie wiem czy oznaczenie zmieni się wtedy na XEO czy może zostanie EUX.

Pozdrawiam!

Zmieni się na XEO.

Tylko to wymusi najprawdopodobniej reset do fabrycznych ustawień mimo zastosowania HOME_CSC do zachowania danych.
Generalnie Download Mode w smartfonie nie pozwoli Ci na wgranie niekompatybilnej wersji.

XEO od EUX różni się trochę pod względem zapisów prawnych dołączanych do softu.
Flashować można zamiennie, ale w takim przypadku dane użytkownika zostaną usunięte.

No to na pewno. @Bartek7000 ja bym poczekał jezzxze i zaktualizował poprzez OTA.

@blumberplumber Za późno bo soft już wgrałem. Użyłem cztero plikowego softu XEO (BL, AP, CP, CSC) i dodatkowo w Odinie zaznaczyłem żeby wgrał też plik PIT i odpukać wszystko się udało i działa na najnowszej wersji softu. Oznaczenie softu zostało na EUX nie zmieniło się na XEO.

Pozdrawiam!