Galaxy S4 I9505 sam się wyłącza

Witam, mam problem z samsungiem galaxy s4, mam na nim zainstalowanego custom rooma TEAMWIN w wersji 3.0.2-0 i roota. Telefon dosyć często sam się wyłącza. Mam też problem z głośnikiem i wibracjami, dosyć często się dezaktywują i nie działają bez powodu w losowych momentach. Co może być tego powodem, czy jeśli zainstaluje androida z SAMMOBILE to będzie jakoś działać czy lepiej jakiegoś innego custom roma od razu?

Piszesz trochę haotycznie-nic z tego nie mogę pojąć,masz TWRP(nie jest to ostatnia wersja) i roota.Masz zainstalowany castom rom czy stock rom.Na SAMMOBILE są tylko stock rom-y.Ja poleciłbym ci jakiś castom rom ale przed jego instalacją musisz mieć aktualne TWRP 3.1.1.0 bo bez tego nie zainstalujesz żadnego romu.Link do TWRP:http://forum.android.com.pl/topic/273657-i9505311-0-team-win-recovery-project/.
Temat rom-ów do twojego telefonu:https://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9505-develop.
Na początek mogę ci polecić :Resurrection Remix 5.8.5 Nugat 7.1.2:https://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9505-develop/rom-resurrection-remix-v5-8-0-t3507378 ,masz tam wszystko opisane co pobrać i jak zainstalować,rom ma roota i Magisk14.

Masz rację, piszę chaotycznie za co przepraszam od razu. Wracając do telefonu, rozumiem, że najpierw muszę zaktualizować obecnego roma i dopiero później brać się za instalację kolejnego takk?

Najpierw napisz co masz zainstalowane:stock rom czy castom rom.Później musisz zrobić aktualizację TWRP,pobrać castom rom+gappsy(przerzucić do telefonu lub na kartę sd) z linka który podałem wcześniej,przed instalacją robisz full wipe instalujesz rom z pliku .zip później tak samo gappsy i na koniec robisz wipe cache i dalvik i reboot ,cieszysz się nowym rom-em w tym wypadku Nugat.

Po naciśnięciu guzika Uruchom Ponownie na górze tabelki pisze “Albe 95 LolliRom”, TWRP już zaktualizowałem do 3.1.

Napisz co ty robisz i skąd ten komunikat?-masz zainstalowany Albe95 LolliROM Official 9.0?.

Aktualnie pobrałem te rzeczy z linków, zaktualizowałem TWRP. Przytrzymałem guzik POWER po czym kliknąłem Uruchom Ponownie i pokazała mi się lista z możliwymi opcjami uruchomienia (recovery, download, fast boot itp.) nad nimi jest napisane Albe 95 LolliROM, nie mam pojęcia czy Official 9.0 czy nie, ja się tym nie zajmowałem

Na TWRP przy wgrywaniu custom roma wywala mi błąd 7, poszukałem na internecie i podobno jest to spowodowane brakiem kompatybilności z telefonem, skąd wziąć tego roma do 5.0.1 Sgs4 i9505?

System przeinstalowany, wszystko pięknie śmiga, dziękuję za pomoc :3

Przeinstalowałeś system który miałeś czy próbowałeś zainstalować coś innego.

Zainstalowałem ten co podałeś z Androidem 7 i działa dobrze, nie wyłącza się ale problem mam teraz z głośnikiem, w trakcie używania on nagle robi z głośnika takie PYK i później już dźwięk nie działa do restartu, czego może być to przyczyna?

Polecam LineageOS ROM :stuck_out_tongue_winking_eye:

Na utworach muzycznych gra ok?-czy też są problemy,może coś w ustawieniach,kiedyś samsungi miały problem z siecią i przełączenie na 3G pomagało,miałeś problem na innym romie z tym-może to wina telefonu a nie romu.

Wszędzie dźwięk pada. Poza tym bardzo często dostaje komunikaty coś “nie odpowiada” itp. Telefon ponadto potrafi się zwiesić, najczęściej na klawiaturze numerycznej przy wybieraniu numeru

Trudno jednoznacznie stwierdzić czy to wina romu czy telefonu,wcześniej były problemy z telefonem i tu bym obstawiał że coś jest z telefonem.Aby potwierdzić czy to soft możesz zainstalować inny rom:https://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9505-develop/port-cyanogenmod-14-1-to-galaxy-s4-i9505-t3520456.Możesz zrobić kopię tego ostatniego i instalujesz tak jak poprzedni:przed full wipe i po wipe catch i dalvik.Zobaczysz w czym jest problem-w sofcie czy w telefonie.

Na wcześniejszej płycie głównej nie miałem z tym problemu, był tam android 5.0 bez roota itp.

Zaprzeczasz sam sobie-w pierwszym poście piszesz że masz telefon z androidem 5 z rootem i problemy z nim a w ostatnim poście że nie miałeś żadnego problemu z tym telefonem i że jest bez roota.Jak tu można coś doradzić czytając takie sprzeczności i do końca nie wiem co jest prawdą a co nią nie jest.

Napisałem “na wcześniejszej płycie głównej” chodzi mi o to, że mam 2 płyty, jedna z rootem i androidem 7.1 z custom romem a druga bez roma, zwyczajna, na której jest android 5.0 i nie działa czytnik kard SIM. Teraz mam problem z tym, że na tej z 7.1 nie działa dźwięk, wyłącza się po chwili i nic nie słychać do restartu telefonu / pogrzebania w nim. Na tej z 5.0 dźwięk działa normalnie i nie mam z nim problemów

Czy może ktoś napisać ile miejsca zajmuje resurrection remix 5.8.5 czy więcej pamięci zostaje dla użytkownika?

Sprawdź na stocku, jak też będzie się wyłączał to wymień baterię na nową.
Co do customów to na S5 żaden mi nie chciał normalnie działać, każdy miał jakieś błędy więc wróciłem do stocka.