Galaxy S4 nie dziala WIFI i BT

Witam
Czytałem sporo wątków na forum i nie tylko ,ale skieruje pytanie do fachowców mianowicie ,nagle samo przestało działać WIfi i BT w w/w telefonie
kiedy próbuje włączyć podświetli się na szaro i wraca spowrotem.
ANDROID 5.0.1
Do tej pory próbowałem zresetować telefon do ustawień fabrycznych ,nic nie pomogło
Wgrałem nowy czysty Rom I9505XXUHOJ2_I9505XEOHOF1_XEO tez nic nie pomogło
Po wgraniu ROM telefon zaczął sie automatycznie aktualizować teraz nie wiem czy ten rom który wgrałem został podmieniony bo w informacji o urządzeniu pisze tak:
Wersja modemu I9505XXUHPK2
numer wersji LRX22C.I9505XUHPK2
A wydaje mi się że powinno po wgraniu tego romu XEO być jego numer wersji a nie I9505XXUHPK2 (zostawiam dla znawców żeby mi wytłumaczyli)

WRSJA KNOX 2.3

Jak wejdę w system recovery wyświetla się
ANDROID SYSTEM RECOVERY <3e>
LRX22C.I9505XXUHOJ2

Dodam ze botloadera ani kernela nie ruszałem
Proszę was abyście pomogli mi to prawidłowo sparować ROM ,Botloader oraz kernel bo może się to gryzie i dlatego wifi nadal nie funkcjonuje (rozumiem że jest opcja że padł układ na płycie wcale bym się nie zdziwił z tego co czytałem po prostu przypadłość S4)
Chciałem również wgrać WIFI_Fix ale niewiem jak do tego podejść który wgrać bo powyższe rzeczy mi dają do myślenia czy tak powinno być bo w takiej sytuacji niewiem jakie wifi_Fix wgrywać jeżeli w każdej rubryczce w moim telefonie jest inna wersja oprogramowania.
Proszę o doradzenie co po kolei wgrac aby to uporządkować i wykluczyć że to wina oprogramowania niedziałającego WIFI i BT.

Dobrym rozwiązaniem jest program do pobierania rom-ów SamFirm który automatycznie pobiera odpowiedni rom do twojego telefonu.Tu masz opisane jak zainstalować rom na S4(ostatni):http://forum.android.com.pl/topic/307263-s4-gt-i9505-i9505xxuhpk2-xeo-16112016/ .

tak rom wiem jak zainstalować tyle że jednoplikowy do tej pory instalowałem ale chodzi mi o to by wgrać wszystko na nowo kernel ,botloader itd.

To poszukaj 4-plikowego rom-u do tego modelu telefonu.Ja mam tylko do romu Lollipopa:https://mega.nz/#!O8QEGCqC!vu7Op5QTNEWd27FJLHs-nYd0G8V9QDSkQEZxMcYuCWU .
Pamiętaj że musisz zaznaczyć “Re-Partition” w Odinie flashując rom z plikiem PIT.

Jeśli użyjesz pliku PIT i re-partition w Odinie to nie ma znaczenia czy firmware jest jedno- czy 4-plikowe

1 polubienie