Galaxy S5 - Bezpośrednie połączenie z kontaktu/rejestru połączeń

Witam.

Jak w temacie.

Kupiłem dzisiaj Galaxy S5, przedtem miałem LG Spirit. I mam taki problem: w LG miałem tak, że jak byłem w połączeniach to ustawiłem sobie tak, że od razu miałem możliwość zadzwonienia, a w S5 muszę wejść w kontakt i dopiero wtedy mogę wybrać połączenie. Jak to zmienić, żebym mógł od razu bezpośrednio mieć połączenie ?

 

Wystarczy kliknąć wybrany numer na liście i zieloną słuchawkę lub kopertę aby wysłać wiadomość.

Chyba że nie zrozumiałem sedna problemu…

Ewentualnie jak chcesz jeszcze prościej to przeciągnij palcem po wybranym kontakcie od lewej do prawej i masz połączenie.

Możesz np na ekranie dać skrót do kontaktu (widget). Wystarczy przytrzymać palcem ekran główny, wybrać widgety i kontakty. Są tam 3 możliwości. ciebie będzie interesować “Bezpośr. wybieranie”. Wystarczy przytrzymać i przeciągnąć na pulpit i wybrać dany kontakt. Przy wciśnięciu takiego kontaktu następuje połączenie (ja takie kontakty trzymam w folderze by przez przypadek do kogoś nie zadzwonić). 

 

Inną opcją będzie wspomniane wcześniej przez @daras28-82 przeciągniecie palcem po kontakcie w prawo - automatyczne dzwonienie do osoby. 

Dzięki wielkie.

A mam jeszcze jeden problem: chodzi mi o te powiadomienia operatora lub coś takiego: np. w playu wpisuje ten szybki kod żeby np. sprawdzić stan konta, po tym wyskakuje okienko ze stanem konta, i przy tym nie mam żadnego sygnału, czy można go jakoś ustawić ?

W ustawieniach “dźwięków i powiadomień” nie ma nic na ten temat?

Szczerze to nie wiem o co kaman bo na kartę nie mam od lat a wszelkie stany i ustawienia sprawdzam przez aplikację.