Galaxy S6 nagrzewa się i ekspresowo wyczerpuje baterię


(kristoff08) #1

Problem jak w tytule. Telefon nagrzewa się bardzo mocno i bardzo szybko zużywa baterię. Co może być przyczyną? Sprawdzałem aplikacje, żadna w ekstremalny sposób nie drenuje baterii.


(thommy181) #2

Jeśli telefon się nagrzewa prawdopodobnie cały czas wykonuje jakieś operacje. Być może na telefonie lub karcie pamięci masz wirus. Być może telefon wysyła dane za pośrednictwem internetu / wifi lub sieci komórkowej i z tego względu się przegrzewa. Na początek sprawdź czy nie ma gdzieś na urządzeniu wirusa. Są do tego celu darmowe programy z Google Play. Pamiętaj, że tak samo jak w wypadku oprogramowania komputerowego trzeba zaktualizować bazy sygnatur wirusów w programie dla Androida. W kolejnym kroku przywróć telefon do ustawień fabrycznych (wiąże się to z usunięciem danych z urządzenia, więc najważniejsze dane zarchiwizuj sobie). Sprawdź czy sytuacja się poprawiła, jeśli nie to dalszym krokiem będzie całkowite sflashowanie smartfona, czyli instalacja systemu Android od zera.


(~MacG) #3

Jasne, wirusy na andku. To jak jednorożce, ludzie o nich mówią ale jeszcze nikt nie widział.

Prawdopodobnie kernel i/lub zarządca procesora złapał błąd i nie hibernuje. Możesz użyć dowolnej aplikacji do monitorowania system/procesora żeby sprawdzić co zużywa moc obliczeniową lub czy procesor po prostu nie wchodzi w “deep sleep”


(kowgli) #4

Zacząłbym od odinstalowania wszystkich aplikacji zainstalowanych w ostatnim czasie.
Niestety w Androidzie ciężko o typowy task viewer, który pokazuje, która aplikacja zużywa ile CPU w danej chwili. Chyba, że ktoś coś może polecić? Wszystkie które testowałem pokazują mnóstwo rzeczy, z wyjątkiem tak podstawowej.


(~MacG) #5

(kowgli) #6

Fajne, tyle że niestety:

% Due to Android 7.0’s security enhancement, OS Monitor won’t support Android 7.0 and following version %


(izok1980) #7

Zacznij od hard resetu telefonu lub wgraj od nowa oprogramowanie najlepiej bez brandu poradniki można znaleźć w sieci ostatecznie sprzedaż /serwis :slight_smile: