Galaxy S9 - konserwacja urządzenia

Witam serdecznie

Mam do was pytanie odnośnie ustawień konserwacji Samsunga Galaxy S9. Gdy kliknęłam na optymalizację wynik wyniósł 90%. Okazało się, że domyślnie nie jest włączone skanowanie wirusów. Gdy kliknęłam aby włączyć oczywiście trzeba było zaakceptować dwie umowy. Po ich akceptacji wynik optymalizacji jest 100% oraz jest włączona usługa “bezpiecznie urządzenie”.
Moje pytanie brzmi czy w/w usługi (firmy McAfee) są darmowe i czy nie ma jakiegoś okresu próbnego, który automatycznie się przedłuży (subskrypcja etc) i będę musiała zapłacić.
Jeśli coś takiego jest to napiszcie jak wyłączyć te usługi.
Z góry wam dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Ania

Wyłączyć, wywalić nie korzystać.

1 polubienie

jeśli chodzi o wyłączenie to nie za bardzo wiem jak. To jest usługa wbudowana, nie mam zainstalowanej aplikacji McAfee, którą mogłabym sobie po prostu odinstalować, a nie chciałabym powracać do ustawień fabrycznych

@aniafree1
Poszukaj w ustawieniach zakładki dot optymalizacji urządzenia i po prostu dezaktywuj ochronę antywirusową. Jeśli chodzi o subskrypcję i opłaty, to wszystko na pewno było napisane w tych umowach, co akceptowałaś. Trzeba czytać co się akceptuje i na co się zgadzasz, bo się możesz mocno zaskoczyć.

znalazłam już te ustawienia.
A waszym zdaniem nie warto mieć ochrony antywirusowej na systemie android? Nie macie żadnej? Co prawda to nie windows ale jednak.

@aniafree1
Nie, nie warto instalować antywirusa na Androidzie. Mój brat zainstalował Avast’a i strasznie mu zwolnił telefon. Poza tym co chwila wyskakiwały jakieś reklamy i komunikaty o kupnie wersji płatnej.
Ja polecam mój filmik o tym, jak dbać o bezpieczeństwo w Androidzie:
https://www.youtube.com/watch?v=GxP3Xd1HvLM&t=139s

Ja mam Eset i jestem zadowolony. Najpierw miesiąc premium po instalacji i potem decydujesz czy kupujesz czy zostajesz na free. Polecam