Galaxy Trend - nowy ekran i Android nie startuje

(pamix) #1

Mam problem powstały po demontażu telefonu. Miałem Samsunga Galaxy Trend ze stłuczonym wyświetlaczem. Leżał na półce i się kurzył. Kupiłem bliźniaczy model - Trend Plus w straszliwym stanie ale ze sprawnym wyświetlaczem i panelem dotykowym. Telefony są tak samo zbudowane i mają identyczny wyświetlacz, dlatego stwierdziłem, że problemu, by przemontowač ekran nie będzie. Byłem w błędzie. Panel LCD wraz z digitizerem był sprawny, telefon się uruchamia, ale system  nie startuje (dochodzi do restartów urządzenia). Jest szansa, że niedrogim kosztem postawię urządzenie na nogi ?

(Piotrek2255) #2

A wgrywałeś na nowo Androida Odinem?

(softwaresystem) #3

Spróbuj wejść w tryb recovery mode. Do tego służy kombinacja Volume Up+ Home Button + Power Key. Następnie opcja Wipe/Factory Reset.

Jeśli nie, to opcja, o której wspomniał przedmówca. Odin + Czysty soft + Factory Reset

(pamix) #4

Nie jedną wersję. W tryb Downloadu wchodzi bez problemu.

(softwaresystem) #5

Factory Reset rozumiem, że robiłeś?

(pamix) #6

W tryb Downloadu wchodzi bez problemu. Tryb Recovery się nie uruchamia. Próba wejścia w Recovery powoduje wyświetlenie ekranu powitalnego Samsunga i próbę bootowania (niestety nie ma to efektu). Wgrywałem różne oprogramowanie Odinem do tego modelu, ale trybu Recovery nie uruchomiłem.

Siadam i jeszcze raz wgrywam ODINem oficjalny soft dla Polski bez brandu i napiszę co i jak. Płyta ma SIMlocka, ale jak na moje oko nie powinno mieć to znaczenia.

(xantio) #7

Witaj, a może prościej. Części z tranda nie pasują do trenda plusa - szczególnie dotyk, odepnij dotyk i sprawdź czy startuje system bez dotyku.

(pamix) #8

Dotyk jest sklejony z ekranem i to wszystko jest na metalowym szkielecie. Przemontowałem cały ten element. Wpiąłem wczoraj moduł z pajączkiem i Android normalnie startuje. Co ciekawe ODIN wgrywa oprogramowanie i twierdzi, że procedura zakońzona sukcesem a ja na ekranie mam cały czas 14 połączeń nieodebranych sprzed pół roku mimo, że wgrywałem kilka różnych softów.

To zwraca ODIN.

<ID:0/005> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5…
<OSM> Check MD5… Do not unplug the cable…
<OSM> Please wait…
<OSM> S7560XXAMF1_S7560OXXAMF1_S7560XXAMEA_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully…
<OSM> Leave CS…
<ID:0/005> Odin v.3 engine (ID:5)…
<ID:0/005> File analysis…
<ID:0/005> SetupConnection…
<ID:0/005> Initialzation…
<ID:0/005> Get PIT for mapping…
<ID:0/005> Firmware update start…
<ID:0/005> boot.img
<ID:0/005> NAND Write Start!! 
<ID:0/005> recovery.img
<ID:0/005> system.img.ext4
<ID:0/005> fat.bin
<ID:0/005> cache.img.ext4
<ID:0/005> hidden.img.ext4
<ID:0/005> RQT_CLOSE
<ID:0/005> RES OK
<ID:0/005> Removed!!
<ID:0/005> Remain Port …  0 
<OSM> All threads completed. (succeed 1 / failed 0)

(softwaresystem) #9

Sam fakt, że posiadasz połączenia nieodebrane może wiązać się z:

• nie zostało wykonane factory reset

• pobrał kopię ustawień z konta google / samsung

Wrzucasz rom jednoplikowy czy trzyplikowy?

Rozumiem, że na “starym” ekranie działa, po zmianie już nie startuje?

(pamix) #10

Factory Reset udało się zrobić na uszkodzonym module. Nowe oprogramowanie nie wgrało się. Kopia ustawień nie mogła się pobrać (brak karty SIM i wyłączony moduł WiFi). Wszystkie te działania nie rozwiązały problemu.

Jednoplikowy. Wszystko się uruchamia na starym uszkodzonym panelu dotykowym.

(rubin714p) #11

Dotyki na 100% są różne do tych modeli. Nie pasuje jeden do drugiego.