Galaxy Trend - nowy ekran i Android nie startuje

Mam problem powstały po demontażu telefonu. Miałem Samsunga Galaxy Trend ze stłuczonym wyświetlaczem. Leżał na półce i się kurzył. Kupiłem bliźniaczy model - Trend Plus w straszliwym stanie ale ze sprawnym wyświetlaczem i panelem dotykowym. Telefony są tak samo zbudowane i mają identyczny wyświetlacz, dlatego stwierdziłem, że problemu, by przemontowač ekran nie będzie. Byłem w błędzie. Panel LCD wraz z digitizerem był sprawny, telefon się uruchamia, ale system  nie startuje (dochodzi do restartów urządzenia). Jest szansa, że niedrogim kosztem postawię urządzenie na nogi ?

A wgrywałeś na nowo Androida Odinem?

Spróbuj wejść w tryb recovery mode. Do tego służy kombinacja Volume Up+ Home Button + Power Key. Następnie opcja Wipe/Factory Reset.

Jeśli nie, to opcja, o której wspomniał przedmówca. Odin + Czysty soft + Factory Reset

Nie jedną wersję. W tryb Downloadu wchodzi bez problemu.

Factory Reset rozumiem, że robiłeś?

W tryb Downloadu wchodzi bez problemu. Tryb Recovery się nie uruchamia. Próba wejścia w Recovery powoduje wyświetlenie ekranu powitalnego Samsunga i próbę bootowania (niestety nie ma to efektu). Wgrywałem różne oprogramowanie Odinem do tego modelu, ale trybu Recovery nie uruchomiłem.

Siadam i jeszcze raz wgrywam ODINem oficjalny soft dla Polski bez brandu i napiszę co i jak. Płyta ma SIMlocka, ale jak na moje oko nie powinno mieć to znaczenia.

Witaj, a może prościej. Części z tranda nie pasują do trenda plusa - szczególnie dotyk, odepnij dotyk i sprawdź czy startuje system bez dotyku.

Dotyk jest sklejony z ekranem i to wszystko jest na metalowym szkielecie. Przemontowałem cały ten element. Wpiąłem wczoraj moduł z pajączkiem i Android normalnie startuje. Co ciekawe ODIN wgrywa oprogramowanie i twierdzi, że procedura zakońzona sukcesem a ja na ekranie mam cały czas 14 połączeń nieodebranych sprzed pół roku mimo, że wgrywałem kilka różnych softów.

To zwraca ODIN.

 

<ID:0/005> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5…
<OSM> Check MD5… Do not unplug the cable…
<OSM> Please wait…
<OSM> S7560XXAMF1_S7560OXXAMF1_S7560XXAMEA_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully…
<OSM> Leave CS…
<ID:0/005> Odin v.3 engine (ID:5)…
<ID:0/005> File analysis…
<ID:0/005> SetupConnection…
<ID:0/005> Initialzation…
<ID:0/005> Get PIT for mapping…
<ID:0/005> Firmware update start…
<ID:0/005> boot.img
<ID:0/005> NAND Write Start!! 
<ID:0/005> recovery.img
<ID:0/005> system.img.ext4
<ID:0/005> fat.bin
<ID:0/005> cache.img.ext4
<ID:0/005> hidden.img.ext4
<ID:0/005> RQT_CLOSE
<ID:0/005> RES OK
<ID:0/005> Removed!!
<ID:0/005> Remain Port …  0 
<OSM> All threads completed. (succeed 1 / failed 0)

Sam fakt, że posiadasz połączenia nieodebrane może wiązać się z:

  • nie zostało wykonane factory reset

  • pobrał kopię ustawień z konta google / samsung

 

Wrzucasz rom jednoplikowy czy trzyplikowy?

Rozumiem, że na “starym” ekranie działa, po zmianie już nie startuje?

Factory Reset udało się zrobić na uszkodzonym module. Nowe oprogramowanie nie wgrało się. Kopia ustawień nie mogła się pobrać (brak karty SIM i wyłączony moduł WiFi). Wszystkie te działania nie rozwiązały problemu.

Jednoplikowy. Wszystko się uruchamia na starym uszkodzonym panelu dotykowym.

Dotyki na 100% są różne do tych modeli. Nie pasuje jeden do drugiego.