Galeria fotografii systemu Windows VISTA

Witam

mam wielki problem właśnie z tym komponentem nowego systemu - otóż: przy ustawionej domyślności tego programu dla plików graficznych. Po otworzeniu pliku graficznego właśnie tym programem widać wszelkie zdjęcia w katalogach dodanych do galerii a nie plik który chce być oglądany!

Można wybrać opcję podgląd pliku z menu kontekstowego ale ta opcja jet niedostępna przy np. oglądaniu załączników jeszcze nie wysłanej poczty programu MS Outlook! !!

  • naprawić problem tylko jak i bawić sie świetnie :smiley: TYLKO JAK!

  • ustawić domyślny inny program nieprzeglądający zdjęcia jaki ??? najchętniej freeware do zastosowań komercyjnych i b.prosty, bo do skomplikowanych używam PS 3 (rewela) a po tym wszystkim usunąć komponent galerii z systemu - czy jest to możliwe w VISCIE, czy już nie tak fajnie jak w XP ???

Ja polecam ACDSee wersja od 3 w góre…

Ja korzystam z wersji 3.0 pełnej i jest spoko :mrgreen:

Tak naprawdę założeniem Visty miało być to iż wersja podstawowa systemu jest skonfigurowana i sprzedana z komputerem a jeśli potrzebujesz czegoś więcej to sobie pobierz gratis albo nie gratis :slight_smile:

a tutaj dostajesz kombajn skonfigurowany tak jakby to było jedyne słuszne rozwiązanie a jak sie nie podoba to nałóż kombajn na kombajn! więć rodzi się pytanie:

  • czy można zmienić ustawienia galerii tak by była podglądem pliku jak w XP ?

  • czy można wywalić galerię z VISTY ?

  • jaki najprostszy program doinstalowąć w zamian, który pracuje pod VISTĄ

  • czy może oczekuje za dużo?

@ itg5

ACDSee 3.x nie do końca poprawnie współpracuje z Vistą.

@ wojciechowski

Ja osobiście polecam XnView PL, no ale możesz wybrać coś innego darmowego pod Vistę popatrz np. TUTAJ.

Co do pytań odnośnie Visty, to niestety nie mogę pomóc… szybko zrezygnowałem z tego systemu. Może ktoś kto obecnie posiada zainstalowany ten system, będzie potrafił Ci pomóc.

Osobiście nie bardzo rozumiem czego oczekujesz… wejdź na http://www.chip.pl do działu download i poszukaj jakiejś fajnej aplikacji a następnie zassij z P2P :lol:

Najchętniej bym przemigrował przeglądarkę zdjęć z XP do VISTY ale jak to zrobić i czy jest to legalne?