Galeria gdzie szukać?

Jak w temacie,jest galeria czy jej niema ,link prowadzi na manowce a jakiekolwiek próby dotarcia do informacji(przeszukiwanie forum) też do nikąd.

I ponadto o co tu chodzi wazne-ogloszenia-t124461.html link DobreProgramy w MojejGeneracji na stronie ważne ogłoszenia do

bo link prowadzi do…nikąd.

Cześć,

Galerii jak dobrze widać nie ma. Może będzie w nowej odsłonie forum, a może nie. Jak jesteś bardzi niecierpliwy pisz na adres redakcji, może uzyskasz jakieś konkretne informacje :slight_smile:

Jednocześnie pozwoliłem sobie usunąć pewną część twojego postu.

Rozumiem, że nie każdy jest na bieżąco ze sprawami dotyczącymi portalu i forum, rozumiem, że można nie zauważyć czarnej obwódki wokół avatara asterisk , dlatego informuję, że moderatora który tworzył ten wpis nie ma już wśród nas, klik. Z szacunku dla niego, część twojego postu usunąłem.

Nawet jeśli asteriska już z nami nie ma, ktoś to powinien aktualizować. Tymczasem te przyklejone tematy są aktualizowane raz na kilka lat. Odkąd asterisk zrobił z tym porządek (a pamiętam, że sytuacja specjalnie nie różniła się od obecnej, też nie brakowało tam nieaktualnych od dawna informacji), nie ruszał tego nikt. Np. tutaj - porównanie programów antywirusowych sprzed czterech, a nawet… sprzed ośmiu lat, adresy skanerów on-line sprzed dziewięciu lat (to prawie dekada!), instrukcje obsługi oprogramowania związanego z bezpieczeństwem z 2005 roku. I podobnie jest w innych działach.

A co do galerii - rozumiem, że zniknęła, ale co z zawartymi w niej zdjęciami? Przepadły bezpowrotnie? Tak się nie robi.

Cześć,

Nie pamiętam jak to wyglądało wcześniej, i kto się tym wszystkim zajmował, więc tą kwestię pozostawię bez komentarza.

Zgodzę się, że informacje w przyklejonych tematach są mocno nieaktualne. Moim zdaniem przyczyny takiego stanu rzeczy są następujące:

-Takich tematów jest zbyt dużo,

-Zawierają zbyt dużo informacji, w tym takie, które na dziś dzień spokojnie można znaleźć w dowolnej wyszukiwarce (np. wybór programu AV),

-W sumie nie wiadomo kto za nie odpowiada, i kto powinien dbać o ich aktualność. Tak wiem, teoretycznie my moderatorzy, na spółkę z górą powinniśmy się tym wszystkim zająć, ale jak to wygląda w praktyce wszyscy widzimy.

Myślę że, przy okazji tego tematu widać wyraźnie, że modernizacja forum nie powinna się tylko odbywać od strony technicznej, ale także merytorczynej (aktualizacja przyklejonych tematów etc.) Chyba najwyższy czas usiąść spokojnie i przemyśleć co w tej kwestii zmienić. A później przystąpić do pracy.

Oczywiście sa to moje indywidualne opinie i reszta grona moderatorskiego może się ze mną nie zgadzać. Dlatego, jeszcze raz podkreślam, jest to tylko i wyłącznie moja opinia w tej sprawie.

W poważaniem

rgabrysiak

strona techniczna to podstawa, szczególnie że skrypt (z niewiadomego dla szarych powodu) przymula niemiłosiernie :stuck_out_tongue: A po co komu treść jak nie będzie komu jej przeczytać :stuck_out_tongue:

Taką “stroną techniczna” zajmuje się administracja i moderacja nawet nie ma do tego dostępu.

Zobaczysz co będzie przy nowym skrypcie :slight_smile: phpBB jest dość lekkie, IPB już niekoniecznie.

Neowin jest na IPB, mocno zmodyfikowanym, sporo modów i działa bez zarzutu, wszystko kwestia optymalizacji i rozwagi przy dobieraniu dodatków.

Co do śmietnika w tematach podklejonych, po migracji można pomyśleć o dostosowaniu do dzisiejszych czasów.

Cześć,

Moim zdaniem większą część należałoby usunąć :wink: Raz, że informacje są tam lekko nieaktualne, dwa i tak nikt tego nie czyta.

A to co pozostanie można dostosowywać, choć ja nie czuję się kompetentny do modyfikacji informacji dotyczących programów pomagających usuwać infekcje z systemu.

Nie mam po prostu odpowiedniej wiedzy w tym temacie.

Odkleić. Szkoda ich.

A w dziale Bezpieczeństwo zawsze był jakiś “spec” zajmujący się generalnie analizą logów, np. kuz5 czy Gutek2222. Nie można by poprosić o coś takiego osoby która teraz zajmuje się w tym dziale tymi sprawami?

I galeria wróciła :slight_smile:

 

Należaloby więc podziękować.

Galeria wróciła więc temat zamykam.