Galeria na stronie jak nowy wpis na blogu


(j3rusal3m) #1

Witam,chciałbym na stronie stworzyć galerie która wyglądała by jak nowy wpis na blogu tzn posiadała by nagłówek z tytułem serii oraz kilka zdjęć bez tekstu,kliknięcie jednego ze zdjęć otwierało by pełny podgląd,oraz kliknięcie nagłówka serii otwierało by pierwsze zdjęcie w serii w podglądzie pełnoekranowym,wyglądało by to mniej więcej tak:

screenshot039vx.jpg

Jakiej technologii do tego wykorzystać? Gdyby istniał już do tego jakiś darmowy skrypt,to czy mógłbym prosić o jakieś namiary?

Próbowałem użyć CMS Zenphoto,ale on ustawia zdjęcia jako jeden wpis,którego można powiększać jak na obrazku bez tych czerwonych kresek (mogę się mylić),czy lepiej wziąć pod uwagę WordPress’a? Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny.


(maniooo) #2

Witaj,

skryptów jest masa, nie wiem, czy któryś wypełni wszelkie Twoje oczekiwania, ale warto spróbować:

http://codex.wordpress.org/Photoblogs_and_Galleries

Na początek sugerowałbym zacząć np. od NextGEN. Może się okazać, że jednak koncepcja Ci się zmieni w międzyczasie i akurat przypasuje. Powodzenia.


(j3rusal3m) #3

Na programowaniu się nie znam,ale czy da się napisać taki skrypt,który po dodaniu np. w folderze “zdjęcia” folderu o nazwie “1” i wrzuceniu do niego zdjęć utworzy nowego DIV’a i wyświetli w nim te zdjęcia? Analogicznie czynność powtórzy gdy utworzymy folder o nazwie “2” , “3” itd.


(maniooo) #4

Witaj,

oczywiście, że jest to możliwe, tym niemniej wymagana by była podstawowa znajomość PHP + CSS. Zdecydowanie jednak wygodniej użyć elastycznego gotowca.