Galeria, za mały limit na zdjęcia

Elo.

W galerii jak każdy chciał bym wrzucić swój pulpit ale…

Mam rozdzielczość ekranu 1680x1050 i kiedy zrobię screena zajmuje on 2-3 mb a jest limit do 512kb, więc jak mam niby wrzucić tego screena?

Po drugie zauważyłem że maksymalna rozdzielczość to 1680x1200, więc jak screeny mogą wrzucić osoby posiadające monitory 24" (1920x1200).

chyba można użyć konwersji na jpeg??? i zmiany rozdzielczości???

umozliwi ci to praktycznie każdy program graficzny, czy przeglądarka do zdjęć.

ale traci na jakości :confused: a po zmianie rozdzielczości traci się na szczegółach.

ale zyskuje się miejsce na serwerze…

pozatym nie oszukujmy się - ile na jakości na tym stracisz - minimalnie i niezauważalnie, no chyba, że wyslesz maksymalnie skompresowanego gifa :wink:

Jpeg wyszło tragicznie…

A istnieje jakiś inny format który zachowuje jakość identycznie jak PNG ale zajmuje mniej miejsca?

A po drugie, co z ludźmi który mają monitory 1920x1200?

Tak czy siak zrzut ekranu którego waga wynosi więcej niż 0,5 MB to już gruba przesada :slight_smile: Ja zrobiłem przed chwilą screenshota dwóch ekranów (bo na obecna chwilę mam tyle podłączonych do komputera i wyszedł obrazek w rozdzielczości 2720x1024px. Przy kompresji JPEG 80% rozmiar takiego obrazka wynosi 617KB. A zaznaczam, że jest on sporo większy, niż wspominane 1920x1200. Porada: jeżeli używasz MS Painta do kompresji JPEG to polecałbym Ci zmianę programu na taki, który naprawdę kompresuje obrazy, lub użyć narzędzia do robienia zrzutów ekranów

udało mi się photoshopem z kompresować do jpg bez utraty jakości ale plik zajmuje 788kb… domyślam się że bardziej się nie da?

Ależ da - wystarczy w ustawieniach ustawić poziom kompresji na ok. 80% (przy takich poziomach nie powinno być widać straty jakości).

OT - kosz.

Napisałeś PW więc czekaj cierpliwie, aż pojawię się na forum i odpowiem

Polecam programy:

:arrow: VSO Image Resizer

:arrow: IrfanView

Pozdrawiam.