Games For Windows Live nie łączy się z internetem

Mam problem z uruchomieniem gry RE: Operation Raccoon City… Posiadam oryginalne pudełkowe wydanie. Po instalacji i próbie uruchomienia gry włącza się GFWL i chcę sprawdzić datę wydania gry. I tu pojawia się problem gdyż wyskakuje komunikat że GFWL nie widzi połączenia z internetem. Próbowałem już wyłączać zaporę i antywirusa, podpinałem mobilny internet, przeinstalowywałem program i samą grę, pobierałem najnowsze GFWL i nic nie pomaga. W czym może tkwić problem? 

Pewnie w tym, że usługa GFWL została wyłączona w lipcu 2014…

Piotr_85 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,
Dimatheus

A z GFWL nie jest przypadkiem tak że miał być wyłączony sklep i wszystkie inne opcje, ale aktywacja gier miała działać. Instalowałem tą grę jakiś miesiąc temu i jeszcze działała tylko wtedy nie miałem czasu w nią zagrać. Klient GFWL jest nadal do pobrania na stronie MS więc wygląda że jeszcze wspierają swoją usługę chociaż w min. sposób.

Nie bardzo wiem, jak niby miałaby działać aktywacja, skoro serwery MS wyłączył … Z tego co mi wiadomo, z każdą grą która zahaczyła o GFWL, bywa różnie. Jeśli chodzi o Resident Evil, to wiem że 5 można było reaktywować z wykorzystaniem Steam. Część gier (np. Fallout 3) rozwiązywało problem przez użycie patcha (choć… właściwie było to crack - tyle że rozpowszechniany “oficjalnie” - przez dystrybutorów gry).

Reasumując: zacznij poszukiwanie rozwiązania od przeszukania forum Steam, i odwiedzin na stronie producenta (choć Capcom to straszna … kutwa jest) i/lub stronie oficjalnego dystrybutora gry.