GameStreaming router i modem czy router z wbudowanym routerem

Witam

Posiadam obecnie router lte huawei e5180s.

Kupiłem tablet do streaming’u gier (nvidia shield), do prawidłowego działania zalecany jest router z możliwością pracy z częstotliwością 5ghz.

Moje pytanie to czy jest sens kupić coś tańszego bez modemu Lte i sparuje to z modemem co mam poprzez kabel Ethernet:
routery na jakie patrze:
shield.nvidia.com/routers( coś tańszego z tego asortymentu)
Jak połączenie dwóch urządzeń wpłynie na pingi? juz nie sa najlepsze :|
Użycie huawei e5180s planuje jako wyłącznie modemu(wyłączę wifi) i połączyć go kablem z docelowym routerem.

czy kupić:

lte modem
-najtańsze co udało mi sie znaleźć z modemem lte i dualband

 

Pozdrawiam

IMHO Kiepski pomysł.

Dostawca w każdej chwili może zamknąć ten cały striming bo stwierdzi że mu się nie opłaca, nie ma przyszłości, koszt utrzymania infrastruktury jest wysoki itd, itp.

Wydasz krocie na szybkie łącze, routery WLAN z przepustowością liczoną w gbps, i “wypożyczysz” sobie kilka gier, pewnie też za sporą sumkę?

 

Streaming ma sens tylko w obrębie sieci lokalnej, tak jak tutaj: http://store.steampowered.com/streaming/

Zgadzam się. Ale do streaming w sieci lokalnej rowniez wymaga lepszego routera niz moj obecny. Stad pytanie czy jak polacze huawei z lepszym routerem to jak bardzo negatywny to bedzie mialo wplyw na moje gry ktore gram na pc jak eve smite etc