Gamingowy zestaw za 3600 zł

(Lemmy21) #1

Witajcie drodzy forumowicze,

przymierzam się do zakupu sensownego PCta, a z racji, że nie posiadam encyklopedycznej wiedzy zwracam się z prośbą o doradzenie  :smiley:

Zacznijmy od początku, budżet to tak jak widać w temacie 3600zł, z tym że mieści się w tym jeszcze monitor LED (nie potrzebuję większego niż 21.5"). Potrzebne komponenty to: Buda; **** CPU + Cooler; MOBO; GPU; **** PSU; Monitor LED.

Żeby nie wyjść na nieroba podzielę się tym co sam skleciłem  :-D (choć pewnie jest do tzw. drewno):

Buda: Corsair Carbide Series SPEC-02

CPU: AMD Bulldozer FX-8350

Cooler: Scythe Grand Kama Cross 2

MOBO: Asus M5A97 R2.0

GPU: MSi R9 270X HAWK

RAM: Crucial Ballistix 2x4GB 1600MHz

PSU: XFX Core 650W

HDD: WD Caviar Blue 1TB SATA III

DVD: Asus DRW-24F1ST E-Green

Monitor: Asus VS229HA chociaż co do monitorów to moja wiedza jest, hmmmm, płytka

RAM, HDD i Napęd DVD pozostają bez zmian (razem 563zł), więc na resztę zostaje jakieś 3050zł.

Tak to mniej więcej wygląda. Zapomniałem jeszcze dodać, że w OC raczej się nie bawię, a PC ma sprostać ustawieniom ULTRA w na przykład takim BF4. Swoją drogą od razu pragnę się przyznać, że cenię sobie AMD (jedna konstrukcja oparta o FX-6200 i Gigabyte 7870 za mną  :-D ), nawet jeżeli Intel jest lepszy  :-D Prosiłbym żeby ewentualne pomysł opierały się o sklep  morele.net , ponieważ z niewyjaśnionych przyczyn lubi moje pieniążki i wyjątkowo dobrze mnie traktuje.

Pozdrawiam serdecznie.

(Goldeneyee4) #2

Cenisz sobie AMD (osobiście korzystam z X4 960T), ale AMD wybiera się przy małych budżetach. Każdy zestaw który będzie tu złożony ( w tym budżecie ) bije AMD na głowę, także słabszego procesora niż i5 Haswell nie ma sensu dawać :) 

(Atronics) #3

a tak może być ? najmocniejszy z niepodkręcających procesor,bardzo wydajna karta graficzna i płyta z możliwościa dalszej rozbudowy :slight_smile:

(Goldeneyee4) #4

Przy niewielkiej dopłacie masz większy monitor http://www.morele.net/monitor-led-aoc-i2369vm-579267/ . Mniej znana firma, ale produkuje dobre monitory.

(Lemmy21) #5

golden256,  ale ja nie powiedziałem, że chcę jedynie zestawy AMD tylko, że je sobie cenię  :smiley:  Zestawik który złożyłem kumplowi sprawuje się fajnie a był właśnie budżetówką. Spokojnie przystaje na wszystkie propozycje jakie tutaj padną, czy to Intel, AMD czy nVidia. 

Atronics,  fajna propozycja wejściowa, jeszcze ewentualnie poczekam na kilka innych chociaż wprowadzę taką małą poprawkę, mianowicie - kilka elementów niech zostanie bez zmian tzn. WD Caviar Blue 1TB, Crucial Ballisitx 2x4GB oraz Asus DRW-24F1ST E-Green (razem 563zł). Wydaje mi się, że to są pewniaki w tym PCcie  :-D  Poza tym kompa mogę złożyć samemu, ba nawet wolę  :-D 

Także po poprawce (w pierwszym poście też wniosę tak na wszelki wypadek  8)), poszukuję  CPU z coolerem, GPU, MOBO, PSU, Obudowę oraz Monitor za mniej więcej 3050zł.

Czekam na kolejne propozycje. 

(Goldeneyee4) #6

Jaki jest dokładny model tego dysku? 

Aktualne propozycje : http://www.morele.net/dysk-seagate-dysk-seagate-1tb-sataiii-7200rpm-64mb-cache-st1000dm003-432403/ podana w zestawie od Atronics.

http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/ - cena taka sama, więc skłaniałbym się ku niemu :wink:

(Lemmy21) #7

golden256, w takim razie zmieniam w swojej konfiguracji HDD, wybierałem między właśnie tym Seagate'em a WD Caviar Blue, wstępnie wybór padł na tego pierwszego, ale zmieniam na WD :wink: 

Chciałbym zadać dwa pytania:

1. Pomiędzy MSi GTX760  a MSi R9 270X HAWK - jak duża będzie różnica mocy (gdzieś kiedyś zasłyszałem, że podobno 10% na korzyść GTXa)? I jak to się ma do zaproponowanego przez Atronics'a MSi R9 280X?

(Atronics) #8

raczej tutaj od danej gry zależy  czy będzie przewaga jednej nad drugą

co do zestawu możesz jeszcze taki rozważyć skoro tańszy chcesz

2827 zł

(Lemmy21) #9

Atronics,  w zasadzie twoje propozycje są wyjątkowo ciekawe  :-D W związku z tym mam dwa krótkie pytania:

1. Czy proponowany przez Ciebie Thermaltake da sobie radę z R9 280X? Czytałem, że ta karta lubi sobie pożyć niecały rok i zejść (opinie z newegg.com).

2. Jak wielka jest różnica między i5 4590 a i5 4690. Z racji cięć budżetowych wolałbym tańszą :wink:

(Atronics) #10

w grach żadna :slight_smile: tutaj jest większe taktowanie tego 4690

ale  główną role odgrywa grafika

zasilacz jak chcsz mocniejszty proszę bardzo

(Lemmy21) #11

Atronics,  nie chcę więcej mocy w zasilaczu  :-D Pytam czy sądzisz, że 530W wystarczy dla R9 280X i tego Intela w wysokim stresie  :smiley:

W zasadzie brakuje mi tylko jakiegoś Coolera CPU, wiem, że prawdopodobnie Intelowski da sobie rade, ale wiadomo - przezorny zawsze ubezpieczony :wink:

Możecie zaproponować coś tańszego od Scythe Grand Kama Cross 2 (171zł) co jest sprawdzoną opcją? 

(Atronics) #12

wystarczy ,a dodatkowo podałem Tobie tez inne jak byś chciał mocniejszy zasilacz

co do chłodzenia wstaw mu tego 

procesor i tak nie będzie podkręcany a chłodzenie jest całkiem dobre

PS.

możesz wstawić jeszcze ten ,ale to już jest typowy do podkręcania procesora

(Lemmy21) #13

Pewnie wyjdę na ignoranta, ale pierwszy raz w życiu widzę tę firmę  :x

A ewentualnie coś innego? Zastanawiałem się nad Xigmatek Janus LD1266 (jak się można domyślić poza AMD uwielbiam też horyzontalne chłodzenie  :mrgreen:) oraz 

Be Quiet! Shadow Rock Slim. 

(Atronics) #14

e tam zaraz na ignoranta :slight_smile:

w sumie tutaj u ciebie chodzi o to że chcesz się pozbyć tego boxa i mieć zarazem ciszej i wydajniej więc ten też może wchodzić w grę,a czemu by nie :slight_smile:

(Lemmy21) #15

Atronics,  no patrz rozgryzłeś mnie  :-D Zależało mi też na tym żeby cooler przyzwoicie wyglądał, bo prawdopodobnie nagnę budżet żeby moje piękne PCtowe bebechy eksponować budą z oknem :wink: 

Zestaw przedstawia się tak, nie wiem czy można jeszcze bardziej zwiększyć wydajność w tej cenie:

CPU:  Intel Core i5-4590

CPU Cooler:  Xigmatek Janus LD1266

MOBO:  Gigabyte GA-Z97-HD3

GPU:  MSi R9 280x Gaming

RAM:  Crucial Ballistix 2x4GB 1600MHz

PSU:  Thermaltake Smart SE Modular 530W

HDD:  WD Caviar Blue 1TB SATA III

DVD:  Asus DRW-24F1ST E-Green

Całość: 3081zł

Problem polega na tym, że potrzebuje jeszcze budy a już przekroczyłem narzucony sobie limit  :mrgreen:  Jednakże sam sobie obudowy nie zbuduję, więc biorę Corsair Carbide Series SPEC-01, co daje całkowity koszt - 3262zł.

Jeżeli są uwagi a'propos ewentualnych zmian, to śmiało możecie dawać swoje sugestie.

Swoją drogą nadal czekam na jakiś sensowny monitor za około 500zł.  Padły dwie propozycje, ale może można jeszcze coś znaleźć :wink:

(Atronics) #16

jak by cię bardzo przycisło z ceną to możesz na początek wziąć 4GB Ram ,a potem sobie dołożysz kolejne

monitor

(Lemmy21) #17

Atronics, nie spokojnie z budżetem dam sobie radę :wink: 

Co do monitorów to już wspomniałem, że moja znajomość ich to dno i wodorosty, więc spytam niczym laik - czy w tej cenie opłaca się szukać czegoś innego? 

Jak się można domyślić o firmie AOC też za wiele nie słyszałem, oraz jako osoba "zielona" w temacie spytam czy Asus, LG bądź Samsung nie jest lepszy? 

(Atronics) #18

słuchaj co do monitorka ja starałem się celować w tańsze i w tej cenie to praktycznie kazdy znich jest na tym samym poziomie,natomiast jeśli możesz to bym Tobie polecał zwłaszcza pod te gry coś na matrycy AH-IPS

PS.

tutaj w tej obudowie  to jeszcze fajnie by wyglądały takie pamięci ale to tak na marginesie mówię :slight_smile:

post-206831-0-30739000-1410421252_thumb.

(Lemmy21) #19

Atronics,  dobra o monitor już nie męczę, coś się wykombinuje :wink: Co do RAMu podświetlony na pewno by fajnie wyglądał, ale nie mam co szaleć. Swoją drogą trochę zaniżyłem koszt tego komputera (i tak go przekroczyłem :mrgreen:),  bo musiałem dobrać jeszcze klawkę, kartę zewnętrzną Wi-Fi i wentylację, przy czym płyta główna pozwala mi na 1xCPU (normalka), 2xPWM 4-pin i 1x3-pin.

Jeżeli ktoś chce to może mi odpowiedzieć, czy zamontowanie z przodu obudowy 1x140mm 3-pin i na górze 2x120mm PWM da dobry przewiew :wink: I czy wentylatory BitFenix Spectre to nie jest jakiś badziew :wink:

EDIT: Prawdopodobnie monitor to LG 22MP55, chociaż powiem szczerze skłaniałem się ku Samsungowi jako zadowolony posiadacz ich telefonu i telewizora :wink: Chociaż nie wiem jaka jest różnica w matrycach AH-IPS z LG i TN z tego Samsunga (S22D300HY). 

EDIT: Temat można już zamknąć, ostatecznie pozostałem przy monitorze LG 22MP55 / 2x140mm z przodu obudowy i 2x120mm PWM na górze, wybrałem również inny wentylator na cooler CPU :wink: 

Dzięki wielkie za pomoc.

(Wypaspc) #20

Chyba najbrzydsze i najbardziej "puste" obudowy Corsair od dawna. Sorry ale od dawna Corsair nie ma nic fajnego w ofercie a płacisz tylko za logo na obudowie, która nie ma żadnej funkcjonalności na przyszłość (filtry, regulatory obrotów wentylatorów, czytnik kart itp),