Garry's Mod Nie włącza się


(Mich Mroczek) #1

Witam, mój problem jest taki otóż nie dawno (jakiś tydzień temu) zakupiłem sobie Garry's Moda na Steamie, ściągnąłem go dziś z rana i włączam, zrobił się niebieski ekran z napisem Loading ale to ladowanie trwalo za dlugo wiec wyłączyłem grę na pasek i wyskoczyło ze brak mi pliku awesomium.dll więc go ściągnąłem i wrzuciłem do folderu system32. Zadowolony włączam Garry's Moda przez steama włącza się ten sam niebieski screen z napisem Loading, myszka na ekranie zmienia się w klepsydrę i za kilka sekund wraca do normalnego stanu i wywala mnie na steama. Usunąłem grę i ściągnałem (zmieniłem instalację na dysk C) od nowa lecz ciagle jest ten sam problem. Robiłem test spójności lecz on nic nie wykazał. Nie mam pojęcia o co chodzi. System mam win xp, i na steamie nie mam żadnej gry typu half-life czy cs (czytałem że te jeśli ma się te gry trzeba je zaktualizować żeby garry's mod działał). Pozdrawiam.

-- Dodane 24.07.2013 (Śr) 17:42 --

Dodam jeszcze że po reinstallu gry pojawił mi się komunikat o odblokowaniu gry, lecz gdy ja odblokowalem nic się nie zmieniło.


(Jawor87) #2

To niedobrze, ponieważ :

Lista możliwych gier :http://store.steampowered.com/search/?category2=16


(Mich Mroczek) #3

Mój znajomy który kupił garry’s moda na steamie ma mafie 2, just cause 2, Bully:scholarship edition dotę i wymienionego gmoda. Więc to nie jest przyczyną.


(system) #4

Na pewno ma tylko te gry? Na STEAM jest napisane wyraźnie


(Jan Szatan) #5

A nie wystarczy ściągnąć SDK Source 2007? Wiele modów wymaga tylko tego pakietu.


(Mich Mroczek) #6

Ściągnąłem ale jest ten sam ***** błąd. A poza tym przy ściąganiu tej wersji 2007 uruchomiło mi się ściąganie wersji 2006, też mam ją ściagnąć?

Ostrzegam przed stosowaniem takiego słownictwa na forum. Następne takie przypadki skończą się wręczeniem upomnienia.


(Jan Szatan) #7

Ściągnij, najwyżej po prostu nie zadziała.


(Mich Mroczek) #8

No ale jak to ‘‘po prostu nie zadziała’’? Chyba napisałem ten post po to żeby naprawić gmoda. Ściągnąłem 2006 i 2007 i nic dalej jest ten sam problem. A wracając czy ten znajomy ma jakąś grę na pc z tym sourcem to ma Cs 1.6 tyle że nie na steama.


(kijek) #9

CS 1.6 to akurat nie Source, tylko modyfikacja Quake II - GoldSrc.


(system) #10

Wg. mnie musisz kupić np HL2 i tyle. Ja mam Garrys Moda i gry na source i nie mam żadnych problemów.


(kijek) #11

Ale po co ma kupować HL2? Ma być oparta o silnik Source, więc wystarczy jak zainstaluje darmowe Team Fortress 2.


(system) #12
  1. Widzisz, kiedyś było płatne, nie wiem nawet od kiedy jest free :slight_smile: 2. Jak darmowe to może być zablokowane SDK, nie ma jej nawet na liście gier które SDK zawierają. Ale trzeba ściągnąć i sprawdzić.

(kijek) #13

SDK chyba jest, bo kolega ma tylko TF2 na swoim koncie Steam i dostęp do SDK. Kiedyś jeszcze za darmo dostępne były Half Life 2: Lost Coast i Half Life 2: Deathmatch ale teraz zdaje się, że są płatne.


(Mich Mroczek) #14

Dobra ściągnę TF 2 i zobaczę.


(Barto966) #15

Gmod jest już niezależną grą, jak kupowałem gifta to założyłem oddzielne konto na którym nie było nic, tylko sam gmod który śmiga bez szemrania, od jakiegoś czasu gmod ma w sobie podstawkę silnika gry