Garry's Mod zepsuł mi internet

Ja i mama mamy router UPC Technicolor TC7200U. Mama używa komputera stacjonarnego i internetu po kablu, a ja używam laptopa na Wi-Fi. Kiedy włączam grę Garry’s Mod znika internet. W przeglądarkach pisze “Brak połączenia z internetem”. Co ciekawe Steam ciągle działa i mogę pisać do znajomych i odczytywać wiadomości, i co ciekawe nie tylko na moim laptopie, ale także na komputerze mojej mamy. Korzystałem z automatycznego serwera DNS. Ktoś mi kiedyś doradził żebym go zmienił i to mi pomogło, więc i w tym przypadku posłużyłem sie radą i zmieniłem serwer DNS na Google DNS jak wtedy. i nie działa! Internet nie działa! Brak połączenia z internetem! Narzędzie do rozwiązywania problemów wykryło brak sieci. Kazali zresetować router ale moja mama się na to nie zgodzi, bo dla niej 15 minut nawet jest za dużo, pracuje całymi dniami. Wyłączyła Wi-Fi w routerze a potem zrestartowała komputer. Jej internet działa z powrotem, ale czy mi będzie działać? Powinien. Nie wiem co robić. Dlaczego Gmod mi to robi?

Jeśli Garry’s Mod odciąża internet nie tylko mojemu laptopowi, ale także kompie mamy i wszystkim urządzeniom podłączonym pod router to raczej nie jest kwestia sterowników, ale konfiguracji routera. Tylko nie mam pojęcia co to konkretnie może być.

Problem został naprawiony. Doradzono mi, żebym wszedł w Centrum sieci i udostępniania i ręcznie ustawił adres IP, maskę podsieci i bramę domyślną w ustawieniach IPv4, a także sprawdził UPnP, zrobiłem wszystkie rzeczy. UPnP było wyłączone, więc włączyłem, i internet został uwolniony! Trochę mnie drapi, czemu 40 addonów mi się pobiera za każdym razem jak odpalam grę i nie ma ich na liście, ale ujdzie. Najwyżej spójność plików zrobię.