Gasnące głośniki Logitecha

(Klim44) #1

Witam ma problem z dwoma głośnikami Logitecha do stacjonarnego pc, zdarza sie ze po prostu milkną, niebieska dioda przestaje świecić sie a gdy pokręcę pokrętłem głośności włączają sie. Ktoś wie co im jest czy to po prostu oznaka ze wykańczają sie mam je już z 5 lat

(darek0107) #2

Tak miałem z Logitechem. Potencjometr walnięty. Raczej nie wymienisz - do wywalenia na śmietnik.

(-=RaFaL=-) #3

Zapomniałeś dodać jaki model posiadasz. Nikt wróżką nie jest. :wink:

(Klim44) #4

jaki model to nie wiem bo nalepki żadnej nie ma z nazwą a pudełko dawno wyrzucone ale jest tak jak mówi darek0107 pewnie potencjometr walnięty same pokrętło zawsze robi głośne klik gdy sie je przekręci aby włączyć lub wyłączyć głośniki i dodatkowo jest tak słabo zrobione ze nie jest do niczego przymocowane i po prostu wysuwa sie

edit znalazłem je w google images to Logitech Speakers S-100

(Henio Mazurek) #5

Potencjometr to najmniej problemowa rzecz do wymiany. Za kilka zł w każdym sklepie z elektroniką kupisz. Ja jednak stawiam na urwany lut. To jest potencjometr z przełącznikiem a dioda zasilania gaśnie pewnie kiedy nie ma przejścia na przełączniku. Lutownica do ręki i do poprawy lut. Jak nie dasz rady to zawsze można wstawić rezystor jakiś i sterować poziomem dźwięku z komputera.

(darek0107) #6

Co do wymiany to nie taka prosta sprawa. Ja jestem elektronikiem i różne rzeczy lutowałem. Ale on jest z wyłącznikiem i ma tak blisko nóżki i w dodatku pozaginane przed lutowaniem że nie sposób go wylutować. A nawet jak go się wylutuje poprzez najpierw rozwalenie go i każda nóżka z osobna, to żeby przylutować nowy to trzeba mieć lutownicę na gorące powietrze. Poza tym nowego nie za bardzo kupisz. Jak są głośniki z takim potencjometrem bez wyłącznika to jest sprawa prostsza. Nie wiem co to za głośniki i czy się opłaca. Kupiłem sobie teraz CANYON i są super ale pięć lat na głośniki to bardzo dużo. Mi Ligitechy podziałały 2 lata i sie rozwalił ten wyłacznik w potencjometrze. Jak rozbierzesz to zobaczysz jak to wszystko jest badziewiarsko zrobione.

Pozdrawiam

(jarekm26) #7

No jest badziewiarsko zrobione, bo to tania chinina jest klepana z ryżu...

Ale to jest do zrobienia, tylko trzeba zidentyfikować wyprowadzenia na pytce,

i zamontować osobny włącznik i osobny potencjometr głośności...