Gasnący ekran w monitorze lcd

Nie wiem, czy to dobry dział, ale nie znalazłem innego dotyczącego problemów ze sprzętem. No więc mój problem polega na tym, że co jakiś czas gaśnie mi ekran. Nie wyłącza się, po prostu gaśnie, tak jakby przechodził w stan uśpienia. Jest włączony ale nic nie widac :confused: mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi. Włącza się ponownie gdy go włączę i wyłączę samemu się nie odpali. Rozmawiałem o tym problemie z kolegą, miał on podobny problem. Mówi że oddał monitor do serwisu i wymieniono mu “panel LCD” (nie wiem co to takiego), ale miał on swój monitor na gwarancji. Ja nie wiem czy mój ekrean jest na gwarancji, bo mój ojciec trzyma gdzieś te papiery a ja nie mam z nim kontaktu aktualnie :confused:

Firma: LG

Model: FLATRON L192WS

Witam:) Ostatnio miałem dokładnie taki sam problem :confused: No więc oddałem monitor do serwisu. Elektronik stwierdził że wysłużyły się świetlówki. I tutaj pojawił się problem bo nie miałem już gwarancji na monitor, więc pozostała tylko naprawa. Pan w serwisie stwierdził że może to zrobić ale nie gwarantuje ile ten monitor będzie działał no i naprawa nie byłaby zbyt tania. Tak więc doradził mi kupno nowego monitora:P

Hmm… Zauważyłem coś dziwnego. Ekran gaśnie tylko przy włączaniu jakichś programów. Gdy jest pusty pulpit to może “świecić” bez przerwy, natomiast gdy otworzę folder, gadu-gadu czy jakąś grę, po chwili (10-30 sekund) gaśnie. Nie wiem czy to może być jakiś wirus, czy działanie jakiegoś programu. Jak na razie wszystko działa sprawnie.