Gaśnie ekran

Witam,

Ostatnio podczas grania w StarCrafta 2 zaczyna mi gasnąć ekran, obraz się przycina. Czasami odzyskam obraz, ale jeśli posiedzę nad grą dłużej niż godzina to generalnie jestem zmuszony do restartu komputera. Zastanawiam się co jest przyczyną. Swego czasu kręciłem swój CPU (podany w opisie) z fabrycznych 3.0 Ghz do 3.8 Ghz. Wyżej się nie da. Problemów generalnie nie było, albo nie dostrzegałem ich z racji nie przesiadywania przy tej grze tyle czasu. Trudno mi powiedzieć czy problemy pojawiają się przy innych grach, ponieważ w nic innego na razie nie gram. Zapobiegawczo przywróciłem BIOS do ustawień fabrycznych, lecz problem nadal występuje.

 

Czy problemem może być GPU? Moja płyta główna ma akurat tak niefortunnie rozrzucone sloty, że karta muzyczna w 50% zakrywa radiator GPU (coś Asusa). Co ciekawe, swego czasu zakrywała cały radiator i problemów nie widziałem (inny model). Grałem swego czasu w CS:GO i takich problemów jak utrata obrazu nie dostrzegałem.

Trudno jest mi też powiedzieć od kiedy pojawia się problem, ale ustalmy, że od około tygodnia - dwóch.

 

A może w CPU coś uległo uszkodzeniu? Kiedyś na YT oglądałem filmik jak procesory AMD i Intela reagują na pracę bez wentylatorów, i ku mojemu zaskoczeniu “czerwone” CPU po prostu się topiły na płycie głównej, podczas gdy Intele zapobiegawczo odłączały zasilanie.

 

Radiatory CPU i GPU czyste. Brak obcych ciał w wiatrakach. Temperatury CPU i GPU w spoczynku w normie. Procesor jakieś 35 stopni, a GPU 40 stopni. Nie mam możliwości “przeniesienia” podzespołów.

A zasilacz to? odczytaj z niego.

 

Przegrzewanie lub możliwe,że pada karta grafiki?

 

Masz wszystkie podzespoły w podpisie / stopce. Corsair VS 550.

 

Czyli, najprawdopodobniej to?