Gaśnie monitor


(Marvello) #1

Pomocy...Gaśnie mi monitor gdy zainstaluje sterowniki do karty geforce 4 mx 440 agp 8x i również po wgraniu SP 2.Co może być przyczyną?


(Bartekn77) #2

Kiedy, w jakim momencie gaśnie Ci ekran.

Monitor może nie obsługiwać niektórych trybów i ich po prostu nie wyświetla czyli gaśnie :slight_smile: Może ustawiona jest zbyt duża rozdzielczość i za duża częstotliwość odświerzania.


(Marvello) #3

Gaśnie wtedy gdy zainstaluje stery do karty graficznej i ponownie uruchomie kompa wtedy za każdym uruchomieniem gaśnie potem muszę wejść w tryb awaryjny żeby te sterowniki usunąć aby nie gasnął i jestem bez sterowników tak samo gdy zainstaluje SP 2 też mi gaśnie po ponownym uruchomieniu tak samo jak ze sterownikami. Nie wiem czy da się to naprawić może Ty coś wiesz na ten temat?


(Bartekn77) #4

Jaki masz monitor. Będę obstawał za tymi nieobsługiwanymi trybami :slight_smile:


(Marvello) #5

Monitor "15" stary ma możę już 5 lub 6 lat. Ale raz gdy wgrałem stery do karty to mi wyskoczył komunikat coś tam że błąd urządzenia i że jest błąd sterownika WinFast 180 ddr.I Byłem w salonie gdzie naprawiają kompy to mówili że może być karta uszkodzona ale nie są pewni więc piszę na forum może ktoś mi poradzi co mam z tym zrobić.Próbowałem wgrywać detonatory nvidii i też gaśnie.


(Floox Pl) #6

Może spróbuj zainstalować jakieś stare sterowniki? Mnie też zgasnoł jak wgrałem te najnowsze, czarny obraz był, ale po chwili wróciło bo tam jest to odliczanie. Zainstalowałem te co zawsze miałem i gites janges

Ale wątpie że to coś da :slight_smile:


(Bartekn77) #7

Miałem podobny problem. Za każdym razem po uruchomieniu Windowsa monitor gasł i nie dawało się nic zrobić. Podłączyłem inny, było wszystko dobrze, zmieniłem częstotliwość odświeżania i wszystko było ok :slight_smile:

Spróbuj więc podłączyć kompa pod inny monitor. Jeżeli chodzi o stery to ściągnij i zainstaluj 56.72

Są najlepsze dla takich kart.


(JNJN) #8

Zresetuj monitor na ustawienia fabryczne w OSD.

Sprawdź kable,wtyczki i chłodzenie karty.

Trzeba zrobić tak.

Albo dokładnie odinstalować oprogramowanie i stery karty grafiki,albo postawić świeży system XP od razu z SP2.

Po wgraniu systemu lub odinstalowaniu sterów karty wgraj stery do płyty głównej jak VIA to pakiet 4.49 - ważne i dopiero wgrywaj ster do karty grafiki 56.72.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=35104

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

http://www.cdrinfo.pl/software/stronaid ... 1301210608

Jeśli dalej to samo kartę należy sprawdzić na innym kompie,może uszkodzona.