Gaśnie monitor

Pomocy…Gaśnie mi monitor gdy zainstaluje sterowniki do karty geforce 4 mx 440 agp 8x i również po wgraniu SP 2.Co może być przyczyną?

Kiedy, w jakim momencie gaśnie Ci ekran.

Monitor może nie obsługiwać niektórych trybów i ich po prostu nie wyświetla czyli gaśnie :slight_smile: Może ustawiona jest zbyt duża rozdzielczość i za duża częstotliwość odświerzania.

Gaśnie wtedy gdy zainstaluje stery do karty graficznej i ponownie uruchomie kompa wtedy za każdym uruchomieniem gaśnie potem muszę wejść w tryb awaryjny żeby te sterowniki usunąć aby nie gasnął i jestem bez sterowników tak samo gdy zainstaluje SP 2 też mi gaśnie po ponownym uruchomieniu tak samo jak ze sterownikami. Nie wiem czy da się to naprawić może Ty coś wiesz na ten temat?

Jaki masz monitor. Będę obstawał za tymi nieobsługiwanymi trybami :slight_smile:

Monitor “15” stary ma możę już 5 lub 6 lat. Ale raz gdy wgrałem stery do karty to mi wyskoczył komunikat coś tam że błąd urządzenia i że jest błąd sterownika WinFast 180 ddr.I Byłem w salonie gdzie naprawiają kompy to mówili że może być karta uszkodzona ale nie są pewni więc piszę na forum może ktoś mi poradzi co mam z tym zrobić.Próbowałem wgrywać detonatory nvidii i też gaśnie.

Może spróbuj zainstalować jakieś stare sterowniki? Mnie też zgasnoł jak wgrałem te najnowsze, czarny obraz był, ale po chwili wróciło bo tam jest to odliczanie. Zainstalowałem te co zawsze miałem i gites janges

Ale wątpie że to coś da :slight_smile:

Miałem podobny problem. Za każdym razem po uruchomieniu Windowsa monitor gasł i nie dawało się nic zrobić. Podłączyłem inny, było wszystko dobrze, zmieniłem częstotliwość odświeżania i wszystko było ok :slight_smile:

Spróbuj więc podłączyć kompa pod inny monitor. Jeżeli chodzi o stery to ściągnij i zainstaluj 56.72

Są najlepsze dla takich kart.

Zresetuj monitor na ustawienia fabryczne w OSD.

Sprawdź kable,wtyczki i chłodzenie karty.

Trzeba zrobić tak.

Albo dokładnie odinstalować oprogramowanie i stery karty grafiki,albo postawić świeży system XP od razu z SP2.

Po wgraniu systemu lub odinstalowaniu sterów karty wgraj stery do płyty głównej jak VIA to pakiet 4.49 - ważne i dopiero wgrywaj ster do karty grafiki 56.72.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=35104

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

http://www.cdrinfo.pl/software/stronaid … 1301210608

Jeśli dalej to samo kartę należy sprawdzić na innym kompie,może uszkodzona.