Gazeta szkolna w Word- jak zrobić?

Witam.

Mam taki problem. Muszę zrobić gazetę szkolną, a właściwie dodatek do niej. Ma on mieć taki format jak gazetka. Problem tkwi w tym, że robię to pierwszy raz i nie mam zielonego pojęcia co mam robić. Konkretnie nie wiem jak podzielić stronę na dwie części, nie wiem jak oznaczyć numerami strony. Wcześniej próbowałam w 2007, ale okazało się że nasz redaktor naczelny pod postacią pani od polskiego, ma 2003 i innych nie otwiera.

Mam nadzieję, że pomożecie : )

Możesz to zrobić np. za pomocą tabeli. Kiedyś znałem lepszy sposób na podzielenie strony, niestety nie mogę go sobie teraz przypomnieć. Może w góglach coś znajdziesz ;]

Kliknij PPM na dole strony i kliknij na “Edytuj stopkę”. Na górze pojawi się nowe menu. Kliknij na “Numer strony” (po lewej stronie) i wybierz odpowiadający ci styl

To akurat żaden problem. Wystarczy, że zapiszesz w trybie zgodności (Zapisz jako :arrow: Dokument programu Word 97-2003)

Ja również “produkuję” swojego zina w formacie złożonej na pół strony A4, jeśli więc coś takiego chcesz (szablon), to odezwij się na PW, podaj maila i ci prześlę, bo za dużo tłumaczenia z tym… :slight_smile:

P.S. A twoja Pani od polskiego to powinna zainstalować to >> http://www.microsoft.com/downloads/deta … laylang=pl :wink:

1 polubienie