Gazowana woda

Chcę kupić saturator. Dzisiaj to raczej Soda-Stream czy coś podobnego. Ale widzę, że są różne modele, jakaś Terra, Spirit itp. ma to ktoś? Może ktoś doradzić który, co dodatkowo kupić itd? Ile kupić nabojów, ze 2-3 ? To ma jakieś długie terminy, homologacje, czy jak to wygląda?

Polecam ten: LINK moi znajomi mają i sprawdza się dobrze. kupili właśnie taki zestaw z dwiema butlami około 1.5 miesiace temu i do teraz im starczyło

Ok. poczytałem odrobinę. W moim przypadku interesuje mnie butla z CO2 5L, Soda Stream chyba jednak Spirit, i adapter, wąż do podłączenia butli zamiast tego śmiesznego naboju. Pytanie jaki wąż, adapter.

Zamówiłem w końcu taki zestaw


Butla 5, i zestaw do nagazowania PEET. Mam syfony zwrotne, więc sobie nagazuje kilka co jakiś czas.
Soda-Stream wychodzi za mało wydajnie, zbyt dużo zabawy z ładowaniem, lub wymianą tych naboi, taka buteleczka powinna wystarczyć na dwa lata.

ja to kiedyś oglądałem i koszt wychodził wyższy, niż woda gazowana ze sklepu. A że nie lubię plastiku nadmiernie produkować, to całkowicie zrezygnowałem z wody gazowanej.
Ktoś liczył koszt eksploatacji na litr takiego czegoś? Też jestem zainteresowany.

JEST TO ZESTAW DO NASYCANIA PŁYNÓW DWUTLENKIEM WĘGLA W BUTELKACH PET (BUTELKA PO KUPNEJ WODZIE GAZOWANEJ)

W odróżnieniu od systemu Soda Stream który jest systemem półzamkniętym w którym 70% CO2 jest marnowane, nasz system jest systemem zamkniętym w którym straty wynoszą 1-3% CO2.

Stopień nagazowania wody:

  • nisko nasycona do 1,5g CO2 na litr (1kg co2 - 600l)
  • średnio nasycona od 1,5g do 4g CO2 na litr (1kg co2 - 300l)
  • wysoko nasycona powyżej 4g CO2 na litr (1kg co2 - 200l)

Koszty nabicia butli:

  • średni koszt 1kg CO2 5zł
  • średni koszt nabicia butli 10zł (usługa)

Koszty użytkowania dla wody średnio nasyconej CO2 i czas użytkowania przy założeniu zużycia 2l dziennie.

  • butla 1,5kg - 5gr za 1l wystarczy na 225 dni (ponad 7 m-cy).
  • butla 3,5kg - 2,6gr za 1l wystarczy na 525 dni (1,5 roku).
  • butla 6kg - 2,2gr za 1l wystarczy na 900 dni (2,5 roku).

Poniżej link do filmu jak to działa.

Carbonation - YouTube

Całość z butlą 508zł

Dzięki.
na start 500 PLN to sporo…
to jest 287 litrów żywca mocny gaz ( po cenie 2.65) :wink:

Plus noszenie tego, składowanie, wywalanie plastiku.

to prawda… daj znac jak sie sprawdza

Saturator już w domu.
g1





Na butlę nakręca się zawór, ten metalowy. Szybkozłączka daje gaz dopiero po nałożeniu na metalowy trzpień.
Nagazowanie dla mnie średnie, nie jest to mocny gaz, jak żywiec, trochę słabiej. Ale jest ok.
Przy okazji nagazowałem wino własnej roboty, ot z ciekawości.
Instrukcja jest taka, że oczywiście jeśli ktoś nie obsługiwał nigdy nic z ciśnieniem, to straci trochę czasu :grinning:, zwłaszcza, że dotyczy innego modelu reduktora.

@wasabi1084 - dzisiaj na pepperze: Adapter do napełniania butli sodastream z dużej butli
Może Ci się dodatkowo przyda? :slightly_smiling_face:

Dziękuję za zainteresowanie, ale ta butla z adapterem do PET sprawdza mi się znakomicie i soda stream jest mi zbędne. To nie zajmuje miejsca, mam kilka butelek, więc nagazuje co jakiś czas i już.

Właściwie to chyba zrobię sobie jeszcze solidny mineralizator własnej roboty, bo te kupne są kiepskie. A marzy mi się, ala Muszynianka, więc kupię chyba po prostu worek akwarystycznego dolomitu, takiego drobnego, przeleje wrzątkiem i wpakuje w jakiś duży korpus w rodzaju big-blue czy coś. Może srebra trochę dodam, żeby bakterie się nie namnażały w stojącej wodzie.