GCam lub Google Camera na Redmi 9

Witam,

Czy jest możliwość zainstalowania aplikacji GCam lub Google Camera na Redmi 9 z Androidem 10?.

Raz pobrałem aplikację GCam, zainstalowała się, ale nie było możliwe wykonanie zdjęcia, po wejściu w aplikację GCam wyrzucało aplikację do „Pulpitu”, a jak nawet udało się włączyć to wejściu w Opcje czy w Tryb Nocny aplikacja się zamykała.

Jak by była możliwość zainstalowania aplikacji GCam lub Google Camera na Redmi 9 to którą wersja by funkcjonowała?. Była by też taka wersja żeby obsługiwała Tryb Nocny?.

Sprawdź sobie jeszcze Open Camera - Też całkiem fajna appka.
Link:
Open Camera – Aplikacje w Google Play

Ja testowałem ją na SGS20 FE 5G i działa OK. Co prawda mi tam ten Samsungowy aparat wystarcza, bo pstryknę może kilka fotek na pół roku / miesiąc i nie potrzebuję zaawansowanych opcji… Jednak - tak z ciekawości - zobaczyłem sobie tą Open Camerę i jest całkiem rozbudowana…

@blumberplumber miałem jakiś czas temu aplikację Open Camera i powiem że niezbyt się sprawdzała u mnie na Redmi 9.

Google Camera dobrze działa na sensorach Sony z serii IMX, a twój Redmi 9 ma OmniVision OV13B10. To jest inna para kaloszy. Wszystkie dostępne zmodowane wersje Google Camera głównie działają dobrze lub prawie dobrze z sensorami od Sony.

Spróbuj:
Google Camera Port: Urnyx05 apks

W ustawieniach zaawansowanych wyłącz „Lib Patcher”, bo będzie Ci powodować problemy. Próbuj z różnymi ustawieniami o ile w ogóle aplikacja Ci ruszy.

Sprawdź również, czy masz aktywne Camera2API np. tym:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.airbeat.device.inspector

Możesz też sprawdzić Google Camera od innych moderów:
Google Camera Ports Download

Moim zdaniem „Arnova8G2’s GCam” powinien być optymalny. Jest tam nawet config, ale dla Xiaomi Redmi 9S / 9 Pro / 9 Pro Max, być może jest szansa, że zadziała. Jak nie to metodą prób i błędów trzeba sprawdzać konfigurację GCam.

@Domker dzięki za odpowiedź Przyznam że nie wiedziałem że Google Camera działa na sensorach Sony, a Redmi nie ma Sony jak wiadomo.

Pobrałem Google Camera Port: Urnyx05 apks , a dokładnie tą aplikację PXv8.1_GCam-v1.2.apk nie funkcjonuje, zainstaluje się, ale wyrzuca po wejściu w aplikację.

Pobrałem także Google Camera Port: Arnova8G2 apks , a dokładnie tą aplikację Gcam-8.1.101.build-V6.2.211013 ta sama sytuacja, zainstaluje się apka, ale wyrzuca po wejściu.

Sprawdzę jeszcze czy mam aktywne Camera2API… jak by miał aktywne to było by szansa na instalację Google Camera?.

Jakaś szansa jest. Chociaż tak jak mówiłem z OmniVision w GCam bywają problemy i jeżeli nawet się uruchomi to niektóre funkcje mogą powodować crash aplikacji. W końcu GCam jest napisana z myślą głównie o Pixelach od Google, a te mają moduły kamery od Sony.

Taki Raport Camera2 API Report mam z Aplikacji Camera2 API. Możesz @Domker popatrzeć na niego?.

Właśnie tak jest że jak już wydaje się że któraś z modyfikacji apki będzie funkcjonować to np. jak wejdę w tryb nocny to wyrzuca apkę, albo jak chcę zrobić portret też jest wyrzucenie z apki.