GCC 4.4.x dla Windows

Orientuje się ktoś czy jest gdzieś dostępna wersja 4.4.3 GCC (bądź którakolwiek 4.4) dla Windowsa. Znalazłem gdzieś w sieci MinGW bazujący na GCC 4.4.1 ale niestety nie posiadał bibliotek OpenMP które zostały w wersji 3.0 dołączone do GCC 4.4.x.

Wiem że można sobie samemu skompilować GCC pod windę, ale móc, a potrafić to dwie róże sprawy… Może ktoś by to zrobił i udostępnił, albo jakieś inne rozwiązanie problemu znalazł, nie wliczając przejścia na Linuksa bo póki co te systemy są dla mnie zbyt obce żeby uczyć się pod nie programować, a na windzie czuje się jak w domu. Będę wdzięczny za wszelką pomoc w tej sprawie.

Jakby ktoś to zrobił, to MinGW i Cygwin już dawno by te wersje miały. Nie pozostaje Ci nic innego, jak spróbować linuxa. To nie boli.

Boli nie boli. Wiem że uwielbiasz Linuksa, ale ja uwielbiam Windowsa który jest dla mnie “naturalny” i to nim potrafię się bardzo dobrze obsługiwać. Przejść po 12 latach na Linuksa to tak jak bym miał teraz zacząć chodzić na rękach zamiast nogach.

Właśnie zauważyłem że Visual C++ też ma OpenMP, więc skoro uwielbiam Windowsa skorzystam z narzędzi specjalnie dla niego przeznaczonych.

Jest możliwość pogodzenia tych dwóch OS’ów polecam Sun/Oracle VirtualBox (ma nawet opcję uruchamiani aplik. Linuksowych tak jak by były windowsowe :smiley: ).

Tutaj masz MinGW ktory zawiera gcc 4.4.0

http://sourceforge.net/projects/mingw/

PS w VS podobno jest OpenMP w wersji 2.0 (a mamy 3.0) ale tylko w wersjach pro w wzwyż. W darmowym Express sam musisz doinstalować.

PSPS 12 lat na Windozie a chcesz gcc ?!? Może Ty już stoisz na rękach korzystając z Windy?

Z tego co pamiętam to tam automatyczny instalator pobierał MinGW z GCC 3.4.5, ale znalazłem już stronę z której wcześniej pobierałem MinGW zawierające OpenMP, więc problem rozwiązany.

Nie rozumie co Cię tak dziwi. Czy osoby korzystający na Linuksie z aplikacji Windowsowskich poprzez Wine, czy inny port, też stoją na rękach, powinny zmienić system na Windows? Skoro jest port GCC na Windowsa (MinGW) to dlaczego mam zmieniać system zamiast skorzystać właśnie z portu?

GCC jest natywnie dostępny na Linuksa i cały problem jaki tam byś miał to otworzyć Menadżer Pakietów i wstukać gcc + Enter.

PS linka dałem bo w szczegółach było napisane że owszem zawiera gcc3 ale też gcc4

Wiem przemo, miałem Ubuntu, Slackware oraz FreeBSD i podoba mi się tam prostota instalacji oprogramowania (nie wliczając Slackware), ale dla jednego “małego” GCC nie będę skakać z systemu na system, do tego zamierzam korzystać także z WinAPI.

Więc mój apel: wiem jak wygląda praca na Linuksie, BSD i Windowsie, więc mnie nie przekonujcie bo już wybrałem/przyzwyczaiłem się do jednego.

Koniec offtopa, wróćmy do tematu który jest już rozwiązany :lol: