GDM nie startuje po instalacji sterowników NVIDIA na Ubuntu GNOME


(system) #1

Witam, Zainstalowałem sterowniki NVIDIA i po uruchomieniu systemu nie pokazuje się ekran logowania? Jak to naprawić?

 

Dodam, że jest to Ubuntu GNOME i loguję się przez GDM. I wychodzi na to, że problem występje tylko z GDM.

 

Zrobiłem w taki sposób, żeby obejść problem z logowaniem przez GDM - zainstalowałem ststem, zrobiłem aktualizacje, zainstalowałem LightDM, zainstalowałem sterowniki, podczas uruchamiania zmieniłem GDM na LightDM. Na GDM ekran logowania się nie wyświetla, a na LightDM nie ma problemu.


(Agatonster) #2

tomzeg

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(system) #3

Naprawdę nikt nie umie mi pomóc?


(Artur520) #4

Włączasz komputer, uruchamia się system poprawnie i jesteś zalogowany ? A chcesz aby po drodze pokazał się GDM? Poszukaj w pliku konfiguracyjnym i wyłącz autologowanie.


(system) #5

Włączam komputer, uruchmia się system, ale przy GDM okno logowanie nie wyskakuje, więc nie mogę się zalogować, a wyłączenie autologowania nie pomaga, co chyba oznacza, że problem może sięgać głębiej niż myślałem. Z drugiej strony jak zmienię na LightDM, to normalnie loguję się do systemu.


(marcin82) #6

 

Uwielbiam takie teskty! Ponaglać to sobie możesz MS na płatnej infolinii …

 

Chłopie - podaj jaki system, w jakiej wersji, jaka karta graficzna i w jaki sposób instalowaleś sterowniki - ze strony NVidii ręcznie czy z repozytorium? Wróżyć mamy?

 

Pokaż log:

/var/log/Xorg.0.log

(system) #7

Laptop Lenovo-Z710. Intel i3-4000M z integrą HD4600 i NVIDIA GeForce GT745M 2GB + 8GB RAM.

 

Ubuntu GNOME 14.04 x64.

 

Próbowałem już ok. 15 różntch “rozwiązań”, które znalazłem na różnych forach. Starowniki instalowałem z repozytorium i ze strony nvidia. Za każdym razem ten sam efekt. Na GDM nie ma ekranu logowania, jest za to na lightdm. Po zmianie karty w ustawieniach nvidia na Intel GDM chodzi normalnie. Jednak system się sypie nawet z lightdm, gdy w ustawieniach nvidia zmienię jakieś opcje i je zapiszę.

 

Z logiem może być problem, ale zobaczę, co da się zrobić.


(dragonn) #8

Żeby korzystać z karty Nvidii na takim sprzęcie najlepiej używać https://wiki.ubuntu.com/Bumblebee ewentualnie możesz zainstalować nvidia-prime https://wiki.ubuntu.com/X/Config/HybridGraphics ale to jest do kitu bo żeby się przełączyć z karty zintegrowanej na dedykowaną albo w drugą stronę musisz za każdym razem robić reboot systemu.