GDM nie startuje po instalacji sterowników NVIDIA na Ubuntu GNOME

Witam, Zainstalowałem sterowniki NVIDIA i po uruchomieniu systemu nie pokazuje się ekran logowania? Jak to naprawić?

 

Dodam, że jest to Ubuntu GNOME i loguję się przez GDM. I wychodzi na to, że problem występje tylko z GDM.

 

Zrobiłem w taki sposób, żeby obejść problem z logowaniem przez GDM - zainstalowałem ststem, zrobiłem aktualizacje, zainstalowałem LightDM, zainstalowałem sterowniki, podczas uruchamiania zmieniłem GDM na LightDM. Na GDM ekran logowania się nie wyświetla, a na LightDM nie ma problemu.

tomzeg

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Naprawdę nikt nie umie mi pomóc?

Włączasz komputer, uruchamia się system poprawnie i jesteś zalogowany ? A chcesz aby po drodze pokazał się GDM? Poszukaj w pliku konfiguracyjnym i wyłącz autologowanie.

Włączam komputer, uruchmia się system, ale przy GDM okno logowanie nie wyskakuje, więc nie mogę się zalogować, a wyłączenie autologowania nie pomaga, co chyba oznacza, że problem może sięgać głębiej niż myślałem. Z drugiej strony jak zmienię na LightDM, to normalnie loguję się do systemu.

 

Uwielbiam takie teskty! Ponaglać to sobie możesz MS na płatnej infolinii …

 

Chłopie - podaj jaki system, w jakiej wersji, jaka karta graficzna i w jaki sposób instalowaleś sterowniki - ze strony NVidii ręcznie czy z repozytorium? Wróżyć mamy?

 

Pokaż log:

/var/log/Xorg.0.log

Laptop Lenovo-Z710. Intel i3-4000M z integrą HD4600 i NVIDIA GeForce GT745M 2GB + 8GB RAM.

 

Ubuntu GNOME 14.04 x64.

 

Próbowałem już ok. 15 różntch “rozwiązań”, które znalazłem na różnych forach. Starowniki instalowałem z repozytorium i ze strony nvidia. Za każdym razem ten sam efekt. Na GDM nie ma ekranu logowania, jest za to na lightdm. Po zmianie karty w ustawieniach nvidia na Intel GDM chodzi normalnie. Jednak system się sypie nawet z lightdm, gdy w ustawieniach nvidia zmienię jakieś opcje i je zapiszę.

 

Z logiem może być problem, ale zobaczę, co da się zrobić.

Żeby korzystać z karty Nvidii na takim sprzęcie najlepiej używać https://wiki.ubuntu.com/Bumblebee ewentualnie możesz zainstalować nvidia-prime https://wiki.ubuntu.com/X/Config/HybridGraphics ale to jest do kitu bo żeby się przełączyć z karty zintegrowanej na dedykowaną albo w drugą stronę musisz za każdym razem robić reboot systemu.