Gdy gram w grę mam problemy chyba z grafiką

Witam.

Jak gram w jakaś gre to pogram nie wiem z jakieś 5 min albo i nie i wyskakuje mi takie coś vvziidvpf6z3s9e6cdyl.jpg

Mam w laptopie Radeona X1800 i widziałem takie komunikaty, przeinstalowanie sterowników nie pomogło. Kupiłem puszkę ze sprężonym powietrzem, przedmuchałem radiatory od spodu i z tyłu (w obie strony) i podziałało jak ręką odjął. Obyło się bez rozkręcania laptopa. Jeśli się zdecydujesz na taki zabieg, to pamiętaj by pojemnik ze sprężonym powietrzem zawsze trzymać pionowo gdy go używasz bo można sobie wdmuchać do komputera strużkę cieczy jeśli się skropli. :evil:

Przed tym zabiegiem temperatura rdzeni (T5500 - czyli procesora, nie karty grafiki) wynosiła 95*C, jak w piekle :o . Po zabiegu mam 65*C przy maksymalnym obciążeniu. Gry działają bez problemu. Nie widziałem tego monitu od ponad pół roku.

Pavell , jaką posiadasz kartę graficzną i jaki system operacyjny ?

Czy ten sposób jest bezpieczny ? Gdzie mogę kupić ta puszkę ze sprężonym powietrzem ?

I dokładniej jak mam to zrobić ? I czy mogeę tym sposobem uszkodzić komputer ?

Karta graficzna R9550SE 128 (64) TD BOX.

xp professional

Zainstaluj sterownik do karty graficznej ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni:

(Start -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

W razie pojawienia się komunikatu błędu “Cli.exe” po zainstalowaniu powyższego sterownika, zainstaluj .NET Framework 2.0.

Po powyższych zabiegach sprawdź, czy opisywany przez Ciebie problem nadal występuje.

Najpierw zdecydowanie spróbuj innych sterowników, tak jak pisze seba86mu.

W moim przypadku to nie podziałało, winna była temperatura. Puszkę ze sprężonym powietrzem kupisz na allegro, ebay, w większości sklepów elektrycznych / komputerowych. Jest to stosunkowo bezpieczne jeśli robisz to przy wyłączonym komputerze. Chodzi tylko o to by pozbyć się kurzu blokujący przepływ powietrza. Model karty, który podałeś często ma pasywne chłodzenie (nie ma wiatraka tylko sam radiator) więc brak przepływu powietrza może być problemem. Domyślam się, że mowa tu o raczej o desktopie, a nie o laptopie. Może wystarczy zdjąć obudowę i trochę poodkurzać.

Niestety nadal tak mam ;/.

GPU-Z - http://www.techpowerup.com/downloads/1304g/GPU-Z.0.3.1.exe

Pokaże Ci temperaturę na karcie graficznej, przynajmniej będziesz wiedział czy w tym tkwi problem.

Seria Radeonów 9550 nie posiada czujnika temperatury, więc odczytu nie będzie.

W tym przypadku temperaturę można sprawdzić poprzez dotknięcie palcem radiatora na procesorze graficznym karty.

Wcześniej należy pozbyć się ewentualnego ładunku elektrostatycznego z dłoni poprzez dotknięcie kranu bądź kaloryfera.

Jeżeli radiator parzy, to niedobrze.

Zwracam honor, nie miałem Radeona od … kilku lat co najmniej, jakoś nigdy w sumie nie mierzyłem. Chyba. Dzięki za korektę.

Dotykałem i nie parzy.

Pavell , pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

Nazwa płyty głównej: MSI K8T Neo2-F v2.0 (MS-7094) (4 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMN, Audio, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej: VIA K8T800Pro, AMD Hammer

Jak włączyłem komputer to wyświetlił mi się teraz taki komunikat 7y20i6y5m1kmsrvs9i5v.jpg

Odinstaluj sterownik karty graficznej.

Po zakończeniu deinstalacji uruchom ponownie komputer.

Zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Teraz zainstaluj ATI Catalyst 5.8.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Pograłem z 30 min i było dobrze.

Potem wyłączyłem komputer i teraz gdy gram znów to mam ;/.

sprężone powietrze jest cacy Odkurzanie kompa też :wink:

W sumie zawsze możesz myśleć o 2 problemach albo Masz dalej problem z sofftem albo ze sprzętem

1 przypadek możesz testować programami combofix, the hijjack, driverMax, i tym podobne… może coś pokażą

2 problem ze sprzętem może być:

a. samej karty

b. płyty głównej

c. połączenia miedzy nimi - zaliczę tu też problem sterowników płyty głównej

Wszystko wszystkim może być tak że karta była brudna i już dostała “daru” co oznacza $$$$ wydane z kieszeni

A jak mam sprawdzić tymi programami ?

Tylko że komputer mam jeszcze na gwarancji do sierpnia.

opis comofix haijjak znajdziesz tu na forum sporo razy chodzi o logi a dobrzy koledzy z forum pomogą w ocenie…

Teraz sobie przypomniałem ze ATITool posiada testowanie overclocing czym możesz za symulować obciążenie karty może dzięki temu i programom jak Everest, siw, // GPU-Z.0.3.1 // proces explorer będziesz mógł zobaczyć jak jest podgrzana karta albo który proces obciąża mocno procesor albo pamięć …

jeśli masz gwarancje a to było z marketu gotowe to czemu nie przejdziesz się do sklepu :roll: :stuck_out_tongue:

posłuchają popatrzą i możne coś wmyśla :smiley: może się okazać że po prostu gra nie był an pisana na to i nie daje rady dogadać się z kartą

może jak podasz co jest pod obudowa (siw, lub everest) to będzie coś łatwiej stwierdzić :expressionless:

ale ten czas po jakim to się pojawia wygląda na przegrzewanie się elementów albo zapychanie jakiejś pamięci ew inny rodzaj konfliktu sprzętowego

Szczerze mówiąc w tym pierwszym to za bardzo nie wiem o co chodzi bo na takich rzeczach to w ogóle się nie znam niestety.

Nie chce iść z nim do serwisu bo jak mi go wezmą to oni go wysyłają do Gliwic bo juz raz mi sie popsuł i wymieniali mi procesor, płytę główną i zasilacz i go nie miałem ponad miesiąc a skubalnie komputer jest mi potrzebny.

Szczerze mówiąc wątpię żeby karta nie nadawała się do tej gry bo to symulator Urban Jungle Autoškola

Jeżeli dobrze zrozumiałem to chodzi o coś takiego j31x84swldkxac32m8uw.jpg

Hmm…

Nie znam się na napięciach, ale wydaje mi się, że jest za duże (czyt. +12 V).

A temperatury raczej to to nie są, jeżeli czujniki nie nawalają to masz tam wręcz zimno. Nie ma podanej temp. grafiki (jak już Seba mówił, brak czujnika) ale skoro wszystko jest takie zimne, to raczej dobry powiew = niska temperatura grafiki.