Gdy laptop jest podłączony do ładowarki jest dużo wolniejszy!

Witam posiadam laptopa Lenovo G505s i mam problem gdy laptop jest podłączony do ładowarki to jego wydajność drastycznie spada np: gdy gram w cs’a z 50 fpsów jest 10!
To raczej nie problem z planem zasilania:


Stosuje się do porad z neta ale to nic nie daje
Co mam zrobić?

Hej,

A jak zmienisz ustawienia na plan zrównoważony? Dzieje się to samo? Jaką masz kartę graficzną w laptopie?

Pozdrawiam,
Dimatheus

To nic nie dało.

O ile dobrze pamiętam te lapki miały problemy z prądem, przegrzewaniem się i podobnymi sprawami. Aktualizacja biosu pewnie będzie konieczna.

Hej,

A co z tym?

  • Możesz pokazać, jak wyglądają ustawienia poszczególnych pozycji w tym planie zasilania?
  • I jak wyglądają temperatury poszczególnych podzespołów - przede wszystkim procesora i karty graficznej?

Pozdrawiam,
Dimatheus

One miały tylko ATI/AMD Radeon HD8550G + HD8500M Dual Graphics. Nic innego nie montowano.
A coś mi jeszcze wpadło na myśl… Czy czasem nie ma tam innej aplikacji do zarządzania profilami? Często bywały takie dodawane gdzieś do sterowników od płyty. One mogą przejąć kontrolę i wtedy te systemowe nie będą miały znaczenia. Wiesz… priorytetowanie. Na przykład Asus tak robił w swoich paczkach, także tu może być podobnie.

Hej,

Można sprawdzić to zerkając do procesów bądź do autostartu. :wink:

Pozdrawiam,
Dimatheus

No można, można :wink:

Autor… @KubixPolska słyszałeś co masz do zrobienia?

1 polubienie

Trzeba zrobić BIOS ale z tym zajrzyjcie do mojego nowego tematu.

mam podobny problem, czy aktualizacja biosu pomogła?

Hej,

A co z informacjami o procesach i temperaturach podzespołów? Ewentualne aktualizacja BIOS w tych kwestiach nie powinna za wiele zmienić.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Mówiłam, że trzeba aktualizacji biosu bo były błędy w poprzednich wersjach. :wink:
No bios (dokładniej mówiąc cmos) w kwestiach rządzenia energią ma jednak wiele do rzeczy.
Wingrozy niby przestały się na nich opierać, ale tak nie do końca jednak.

Hej,

Zgadza się, ale przy maksymalnym obciążeniu nie będzie mieć wpływu na temperaturę procesora czy karty graficznej. Choć teraz widzę, że BIOS naprawia w tym przypadku zarządzanie prędkością wentylatora w określonych zakresach temperatur. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Ale jedna rzecz może mieć na pewno wpływ. heh ale jajca… właśnie się dowiedziałam i sprawdzę to na moim. Niech tylko wrócę do domu.
Niektóre egzemplarze miały… nie wiem jak to nazwać? Wadę, niedopatrzenie?
Mianowicie, w środku pod klapą w miejscu gdzie jest wlot powietrza na wentylatorek, szczeliny są zalepione takim czymś… jakby plastik… piernik wie co to jest? Nie przepuszcza to powietrza tak, jak powinno być dostarczane do wnętrza. Trzeba tą folijkę usunąć, albo porobić delikatnie w niej otworki, by powietrze mogło swobodnie wpływać.

Hej,

Podobny problem był z jedną serią Acer Extensa - też wymontowywałem obudowę i wycinałem otworki. Ot, taka tam wada produkcyjna na linii.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Tu podobno się pomylili i naklejali na otworki wentylacyjne to coś, co normalnie idzie na te dziurki od głośniczków na spodzie. Tak mi powiedział kolega z serwisu.

2000

Takie coś mi wysłał i napisał, że ten mniejszy zaznaczony otworek ma być wolny i nie zasłonięty.
Inaczej lapek będzie się grzał nadmiernie.

I jeszcze jedna fotka… Znalazłam ją w sieci… Ludzie piszą, że także mieli problem z przegrzewaniem się, a po wycięciu tej taśmy i updejcie biosu nadmierne grzanie ustało.

Tak to ma wyglądać jak poniżej…

original (1)

1 polubienie