Gdy nagrywam filmy na ubuntu to czas jest szybszy

witam , mam problem chciałbym kilka filmików na portal YT nagrać , ale mam z tym baaaardzo duże problemy mianowicie:

  1. problem gdy nagrywam gry wszystko jest szybsze bawiłem się z fps`ami ale nic to nie zmieniło gdy nagrywam pulpit to wszystko ok(recordmydesktop)

  2. gdy nagrywam video przez xvidcap screan i dźwięk audacity to wtedy gdy łącze to w openshot to dźwięk jest dłuszy jak patrze normalnie długość to też dźwięk jest dłuższy. a raczej o audacity nie chodzi bo jak rejestratorem dźwięku nagrywam to też dźwięk wychodzi dłuższy raczej coś sekundy źle liczy xvideocap screan .

prosze o pomoc z tym szukałem na necie różnych programów sposobów i nadal nic

z góry dziękuje

Na openSUSE 11.4 mam byzanz i byzanz applet na GNOME 2. Nagrywa do OGV i wszystko jest ok.

Używałem też Windowsowego AVI Screen nagrywającego bez kompresji, potem filmy kompresowałem. Niestety zarzyna trochę dysk.

pobrałem byzanz , ale działa tylko w terminalu , właściwie to nie działa chyba źle coś robie…

byzanz-record -duration=600 --dealy=3 -a --display=1

Błędna opcja: Nie można przetworzyć wartości całkowitej "--dealy=3" dla -d

użycie: byzanz-record [OPCJE] nazwa-pliku

       byzanz-record --help

macieg@macieg-M6:~$ byzanz-record -duration=600 --dealy=3 -a --display=1 testtt.ogv

Błędna opcja: Nie można przetworzyć wartości całkowitej "--dealy=3" dla -d

użycie: byzanz-record [OPCJE] nazwa-pliku

       byzanz-record --help

macieg@macieg-M6:~$

nie wiem jak to nagrać proszę o pomoc.

--dealy=3

??

–dealy=3 to opuźnienie , gdy to usuwam to wywala mi błąd z -a , -d , --display ze wszystkim mi errory wywala jaką komende mam wpisać ? opcje może muszę w [] czy też wpisywać , ? chciałbym jeżeli to nie problem żebyś mi podał komende którą muszę wpisać żebym 10 min nagrywał .

Dodane 03.11.2012 (So) 16:24

ok jakoś sobie poradiłem użyłem tej cmd

byzanz-record --duration=600 --x=400 --y=400 --width=1280 --height=1024 nagranie1.avi

wszystko ładnie , no prawie oprucz tego że jakość jest taka jak na tym obrazku : http://handytutorial.com/wp-content/upl … output.gif i że rozdzielczość to 600X800 pomimo że wpisałem 1280X1024 prosze o dalszą pomoc

Dodane 03.11.2012 (So) 16:31

ok z rozdzielczoscią się uporałem jeszcze została ta “pseudo jakość”

Dodane 03.11.2012 (So) 17:20

acah i jeżeli ktoś wie to prośił bym aby mnie poinformować jak zrobić żeby podczas nagrywania było słychać dźwięki z ubuntu np: rozmowa skype , dźwięki z gry itp bo słyszałem że trzeba coś w systemie zmienić w wejściach

nagrywaj jako OGV, ewentualnie FLV (u mnie akurat ten drugi nie działa). Próbka którą pokazałem to format OGV.

Wpisując AVI on domyślnie nagrał GIFa, czyli maksymalnie 256 kolorów. To raczej dobry format dla robienia szybkich prezentacji - przynajmniej nie trzeba playera.

Literówka

Dźwięk

czy da się długość filmu wpisać w minutach ? i mam jakiś problem z liczeniem bo wpisuje na 2 minuty a filmik np raz trwa 30 sekund raz 3 minuty itp

a dźwięków z systemu nie slychac np kolegi , youtube , gry a ustawiłem --audio i mnie słychać

Dodane 04.11.2012 (N) 10:35

ok. przy formacie .flv długość jest dobra ustawiam 20 sekund jest 20 sekund jednak 20 sekund zajmuje 19 mb <- na moim necie niema szans na przesłanie 2 min filmiku na yt… dodatkowo coś mało fps nie wiem czy dlatego bo nagrywałem z włączoną muzyką na yt zaraz spróbuje kilka innych formatów co do audio z mikrofonu słychać mnie elegancko ale jak przyjdzie nagrać dźwięk z systemu - pusto

Dodane 04.11.2012 (N) 10:43

przez openshot eksplortowałem do .mpeg i 20 sekund zajmuje 5 mb jednak nadal to troszke za dóżo spróbuje teraz byzanz-record --duration=20 --audio nagranie1_20s_.mpeg

Czasem jest tak że im mniejsza kompresja, tym większy plik, ale przez to teoretycznie procesor ma lżej i wszystko chodzi płynniej.

Wielkość rzędu 0.25 MB/s przy FLV nie jest zła jak dla HD. Np. mój telefon nagrywa z prędkośćia ok 1.5-1.6 MB/s w 720p. Film zawsze możesz lepiej skompresować używając FFmpeg, ale stracisz na jakości. YouTube i tak przyjmuje gigabajtowe pliki, więc problemu nie będzie - wieczorem włączysz wysyłanie, rano zgasisz komputer.

a coś słyszałem o MEcoder że można tym kompresować filmy a na jakości aż tak bardzo mi nie zależy , wracając do audio masz/ma pan jakiś pomysł żebym nagrywał i dźwięki z systemu ?

czekam na odpowiedź

Dodane 04.11.2012 (N) 21:01

dobra , teraz zaczynam te programy testować http://www.upubuntu.com/2012/05/eight-b … sktop.html jak narazie testuje kazem , jeżeli pan coś wykombinuje żeby byzanz nagrywał dźwięk z ubuntu to proszę o pomoc. dziękuje

Dodane 05.11.2012 (Pn) 14:22

ok , mam eidete program wydaje sie ideałem , ma opcje nagrywania dźwięku z systemu , jednak ta opcja jest szara tak że nie da sie jej kliknąć…

hmm… znalazłem coś co mnie zaciekawiło http://www.upubuntu.com/2012/11/how-to- … phone.html

Dodane 05.11.2012 (Pn) 21:11

nic to nie dało , o dziwo ta opcja którą trzeba włączyć jak ją włącze to nic nie ma mikrofonu , niema dźwięku z systemu myśle że u mnie z wejściami jest coś nie po kolei… jutro nagram filmik na yt z pokazanymi opcjami dźwięku .

Dodane 06.11.2012 (Wt) 15:26

http://www.youtube.com/watch?v=RDl9GCT9 … ature=plcp proszę oto nagrany film z pokazem moich ustawień , tak a propo mikrofonu ti ie950 ustawia mi się jak wchodze w te ustawienia .

Dodane 06.11.2012 (Wt) 16:44

poprawka mała : eidyte nie nadaje się do nagrywania gier tylko pulpit jak nagrywam gry np Minecraft to mam 40 fps(calkiem dobrze) ale jak chce skończyć wyłanczam gre i jak klikam zatrzymaj to wszystko się “zarzyna”

nie wiem wkońcu czym nagrywać… te programy zmieniam jak skarpetki :smiley: chyba wybiore byzanz albo FFMPEG

Dodane 06.11.2012 (Wt) 17:27

dobra jestem już zdecydowany będe używał byzanz tylko mały problemik , że chce nagrywać tylko 1 okno i to okno jest na środku ekranu i nie wiem jak to zrobić żeby na środku ekranu nagrywało bo jak wpisuje rozdzielczość 853X503 to mi nagrywa w tej rozdzielczości ale w rogu ekranu a ja chce żeby nagrywało mi na środku !!

Dodane 06.11.2012 (Wt) 18:12

:frowning: musze zamienić byzanz na ffmpeg bo w byzanz coś mi sie zepsuło i mam “kolorowy ekran” czyli jest efekt jak pryz filmach 3d jet normalny obraz a obok jest kolorowy

Dodane 06.11.2012 (Wt) 20:05

dobra już wszystko PRAWIE WSZYSTKO ogarnołem , nagrywam przez ffmpeg

ffmpeg -f x11grab -s 1280x1024 -r 35 -i :0.0 -qscale 5 -f alsa -i pulse -ar 44100 out.flv

następnie otwieram w openshoot i eksplortuje do webwm co to daje ? 1 min zajmuje 20mb po eksplortacji 5 mb jakość sie nie zmienia

, jeszcze żeby pan ra-v lub kto inny wykombinował jak nagrywać dźwięk z systemu byłbym wdzięczny i dam wam spokój :smiley: