Gdy podłączam słuchawki nie działa wbudowany mikrofon

Witam serdecznie. Tak jak podałem w temacie, gdy podłączam słuchawki do laptopa, wbudowany mikrofon nie działa. Gdy odłączam słuchawki, mikrofon zaczyna działać. Czy jest możliwość, aby wbudowany mikrofon działał wraz z podłączonymi słuchawkami?
Jeżeli chodzi o sprzęt jest to Lenovo Legion Y520, w owym laptopie jest jedno wejście do słuchawek (nie ma do mikrofonu).

Hej,

Zapewne laptop posiada złącze combo, czyli jeden jack do podłączenia i słuchawek, i mikrofonu. Najlepiej w panelu dźwięku - nie wiem, jaką dokładnie kartę dźwiękową posiadasz - ustawić, że podłączone zostały słuchawki, a nie cały headset.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Na początku chciałbym ślicznie podziękować za pomoc!
Co do złącza, jest jedno, na którym widnieje ikonka słuchawek. W opisie laptopa jest napisane, że nie ma on wejścia mikrofonu. Strzelam, że jest to złącze, które Pan napisał - tzw. combo. Po podłączeniu słuchawek włączam menedżera dźwięku (Realtek HD Audio) i zaznaczam, że podłączyłem słuchawki (do wyboru mam mikrofon lub słuchawki). Zauważyłem, że laptop uważa moje słuchawki za mikrofon, bowiem gdy trochę mocniej poruszam słuchawkami, zielony pasek odpowiadający za wyłapywanie głosu podnosi się (załączę zdjęcie w obawie, że źle wytłumaczyłem).

A masz możliwość podłączyć na czas testu inne słuchawki? Czasami jest niestety tak, że słuchawki są wyposażone w złącze jack z dodatkową nadbudówką, która w niektórych przypadkach nie pozwala na całkowite włożenie jacka do portu. Wtedy tworzy się dźwięk przestrzenny i inne problemy z wykrywaniem urządzenia. Możesz napisać, jakie to dokładnie słuchawki?

Oto ciekawy fragment instrukcji tego laptopa.
“Gniazdo audio typu combo pozwala na podłączenie zestawu słuchawkowego.
Uwaga:
• Gniazdo audio typu combo nie obsługuje tradycyjnych mikrofonów!
• Ze względu na różnice w standardach przemysłowych funkcja nagrywania może nie być obsługiwana, jeśli zostaną podłączone słuchawki lub zestaw słuchawkowy innych producentów.”

Jak rozumieć to “innych”? Może tak, że na tym laptopie działają jedynie zestawy firmy Lenovo?:grinning:

Może tak być - wystarczy, że poprzestawiasz kolejność pinów w słuchawkach i zrobisz na przykład masa / R / L.