Gdy podłącze słuchawki pod komputer i poruszam myszką to trzeszczy

Witam.Gdy podłącze słuchawki pod komputer i poruszam myszką to trzeszczy. Dzieje się tak od 3 miesięcy natomiast gdy podłączam mikrofon z słuchawek to również nie działa tylko trzeszczy.Gdy podłącze już zwykły mikrofon wolnostojący i jest ok natomiast nadal trzeszczy w słuchawkach. Dodam,że brat czyści co jakiś czas komputer pędzelkiem z ewentualnego kurzu więc może jakaś wskazówka na temat odłączenia się czegoś z przedniego panelu lub  z płyty głównej ?

 

GA-970A-DS3

Masz uszkodzony kabel w zestawie słuchawki,mikrofon!

właśnie nie ponieważ podpiąłem drugie słuchawki do tego PC i nadal są straszne szumy.Również podpiąłem te słuchawki z mikrofonem do innego PC i tam mikrofon działa dobrze jak i również słuchawki. Gdy ruszam myszką albo piszę na klawiaturze są mocniejsze szumy

Zdecyduj się i nie wprowadzaj w błąd -" Gdy podłącze już zwykły mikrofon wolnostojący i jest ok natomiast nadal trzeszczy w słuchawkach" Szumy to nie trzeszczenie/trzaski.

Przepraszam chodziło mi o trzeszczenie

Karta graficzna emituje promieniowanie elektromagnatyczne wpływające na kartę dźwiękowa. Jak zmieniasz położenie kursora myszki to karta odrysowuje go powodując trzask.

Wyłącz wspomaganie sprzętowe karty graficznej i napisz czy to coś pomogło. Tak to się robi pod windows 7:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/diagnosing-basic-problems-with-directx

Jaki masz system?

 

Ewentualnie dokup kartę dźwiękowa i wstaw ją jak najdalej od graficznej. Do tego owiń ja folia przezroczystą, a później folią aluminiową. To takie prymitywne ekranowanie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekran_elektromagnetyczny

 

Nierób tego z kartą graficzną bo to utrudni jej chłodzenie i może się spalić.

 

 

Czy efekt trzasku jest tylko na słuchawkach czy tez na  głośnikach?

 

Tylko na słuchawkach i nieważne jaki model  mam sony oraz creative fatality i na obu są trzaski. Co dziwne  odłączyłem wejście audio z płyty głównej i podłączyłem jeszcze raz i teraz mi mikrofon z słuchawek creative działa. 

 

Posiadam windows 7

 

 

@edit nie mogę zmienić ustawień nie można kliknąć w “zmień ustawienia”