Gdy system się włączył, ekran był zielony, a rozdzielczość mniejsza niż powinna być

Nie jestem pewien, czy piszę w odpowiednim miejscu, gdyż sam nie wiem, co jest winne, ale podejrzewam kartę graficzną lub monitor. Otóż włączyłem dzisiaj komputer, wczytuje się normalnie - przy ekranie z napisem, że uruchamiany jest Windows 7 jest wszystko ok, dopóki nie załadował się pulpit - ekran ku zdziwieniu jest zielonkawy i w mniejszej rozdzielczosci niż powinien (ustawiona była 2048x1152, a uruchomił się system w 1024x768)
Wygląda to mniej więcej tak (przepraszam za zdjęcie telefonem, ale inaczej nie mogłem)

Rozdzielczość mogę ustawić co najwyżej na 1600x1200. Co mogło to spowodować i jak to naprawić?
Karta graficzna to AMD Radeon R7, prawdopodobnie zintegrowana z procesorem. Modelu monitora nie znam, wiem tylko, że jest to 23 calowy Samsung SyncMaster

Do tej pory, z kartą graficzną było okej? Przeinstaluj sterownik, do karty graficznej, może wysypał się.

a próbowałeś Przywracanie systemu o jeden dzień do tyłu

napewno jest coś z monitorem poruszaj troszkę kabelkiem monitora lub wyłącz i włącz monitor też mam taki przypadek

Hej,

Monitor podłączony na porcie HDMI/DVI czy D-Sub?

Pozdrawiam,
Dimatheus

@anon44333355 próbowałem reinstalacji, za pierwszym razem przerwało instalację, za drugim trzeba było zainstalować aktualizacje , których progres się przerywa na 23 procentach, resetuje się komputer i tak od nowa.
@Leszek2204 przywracanie systemu nic nie daje
3) nic to nie dało
4) podłączony na D-Sub

to chyba karta graficzna się wykancza

Hej,

Obraz wskazuje, że to problem z portem bądź kablem do monitora. Aczkolwiek problemy z instalacją sterownika wskazywałyby na kartę. Jak sytuacja wygląda w trybie awaryjnym? Kolory są normalne? Masz możliwość podłączenia monitora przez port cyfrowy HDMI bądź DVI?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Reinstalowałem sterownik jeszcze razi nic to nie poskutkowało. W trybie awaryjnym natomiast wszystko działa tak jak powinno. Nie mogę podłączyć przez HDMI ani przez DVI.

Odinstaluj w trybie awaryjnym wszystkie sterowniki graficzne. Po restarcie sprawdź co to dało. Jeśli nie będzie pod systemem tego nalotu zielonego, to zainstaluj prawidłowe sterowniki graficzne.

Hej,

To wskazuje na problem natury sprzętowej - w trybie awaryjnym działanie karty jest zmarginalizowane, więc nie pojawiają się problemy. Jeśli w trybie normalnym nie da rady zainstalować sterowników, może konieczna być wymiana karty.

Pozdrawiam,
Dimatheus

W trybie awaryjnym przy probie dezinstalacji sterowników wyskakują błędy. W trybie normalnym reinstalacja nie pomaga. Czyli trzeba wymienić kartę.

Hej,

W trybie awaryjnym generalnie nie deinstaluje się sterowników, chyba że przy pomocy dodatkowego oprogramowania. Wszystko wskazuje na to, że karta padła i niewiele już z tym zrobisz.

Pozdrawiam,
Dimatheus