Gdy tworzę nowy folder lub rozpakowywuję muszę odświeżyć

Witam , mam taki problem otóż gdy robię " Nowy folder" np. na pulpicie klikam PPM >Nowy Folder … I nie ma żadnej reakcji, odświeżę i pojawia się ten folder jest nazwa “Nowy Folder”, zmienie np. na “Dobre Programy” nie ma rekacji… Odświeżę i jest zmieniona nazwa, nie wiem czemu się tak dzieje … Mam Windows 7 Ultimate A mój Laptop to Acer Aspire 5738ZG Proszę o pomoc … Dodam jeszcze tylko tyle że np. rozpakowuję jakiś plik (WINRAREM) i niby się wypakuję a go nie widać, muszę odświeżyć i dopiero się pojawia

SCREENdi-9129694223716.png

Z góry dziękuję …

igor07 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

POMOŻE KTOŚ ??

Swego czasu pomagało przeczyszczenie cache ikon. Usuń plik IconCache.db z C:\Użytkownicy\Nazwa_konta\AppData\Local oraz zrestartuj system.

Może się to wydać głupie ale ,usuń ten gadget od CPU z pulpitu i z paska bocznego i zobacz czy jest poprawa(ewentualnie zrestartuj po usunięciu)

Odpal edytor rejestru :

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{BDEADE7F-C265-11D0-BCED-00A0C90AB50F}\Instance

poszukaj klucza

DontRefresh

> jeżeli jest wartość 1 ustaw na 0 ,wyloguj się > zaloguj.

Gdzie jest ten edytor rejestru ??

igor07 , usuwałeś IconCache.db ,próbowałeś z gadgetem ?

wpisz w menu start “regedit” > uruchom ,rozwijaj kolejne gałęzie HKEY_CLASSES_ROOT >> CLSID >> {BDEADE7F-C265-11D0-BCED-00A0C90AB50F}>> Instance - i tu w oknie po prawej szukaj “DontRefresh” >> prawy na tym > modyfikuj > dane wartości > z 1 na 0 .

Nie mam wgl takiego czegoś jak HKEY_CLASSES_ROOT :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x #-o

Dodane 09.02.2011 (Śr) 14:23

Łukash WIELKIE DZIĘKI !!