Gdy wkładam płyte z xp lub czasami sie komputer sie rest/wył

Witam. Gdy wkładam płytę z XP to ładuje pliki (na tym niebieskim tle) i potem załącza się: naciśnij enter aby kontynuować ( i coś tam jeszcze) i w tym momencie mi się komputer resetuje. Drugim problemem jest to że czasami się komputer wyłącza. Jak się go ponownie załączy i gdy przejdzie ten pasek (z logiem Windows) wyświetla się komunikat którego się nie da przeczytać ponieważ jest przez 2 sekundy i się komputer wyłącza (doczytałem tam tylko “Odinstalowaniu”). Żeby komputer załapał trzeba chwile poczekać lub wyjąć kompa z prądu.Nie wiem czy formatować dysk komendą format c: ponieważ potem mi sie system nie nagra a jak na razie to jeszcze działa :p. Z góry dzięki za odpowiedź

Możę masz coś z zasileczem lub płytą główną.

Z zasilaczem nie mam bo jest nowy i bez problemu (gdzie jest xp właczony) normalnie płyty wkładam i nagrywam. Ps. Tam ten problem rozwiązałem z wyłanczaniem komputera i gdy jest ten komunikat (wystarczylo usunac sp3)

Dodane 14.05.2009 (Cz) 14:04

A przy instalacji systemu wyłączał się bo radiator był zanieczyszczony i było trzeba dać nową porcje pasty termo przewodzącej