Gdy włączam grę, komputer się zacina a gra się wyłącza


(system) #1

Witam, ostatnio mam jakieś dziwne problemy z komputerem. Zaczęło się od tego, że raz jak chciałem odpalić komputer, to był problem, bo brakowało pliku hal.dll. Nie wiem czemu, nic nie było ruszane w tych plikach... Kilka dni później ten sam problem miał mój brat, na swoim komputerze (oba komputery są podłączone do internetu poprzez router), problem rozwiązaliśmy włączając konsolę odzyskiwania i wpisując polecenie: bootcfg /rebuild , a następnie jak już znalazło instalację potwierdzaliśmy wszystko i komputer się normalnie uruchamiał... Teraz mam inny problem, najpierw komputer mojego brata nie chciał się włączyć, bo się ciągle resetował, kilka dni później mój komputer miał ten sam problem... Mój brat łatwo sobie z tym poradził, ale u mnie niestety nie było tak łatwo. Zrobiłem tak jak brat czyli naprawiłem system poprzez instalator systemu windows z płyty, ale jak włączyłem komputer to system nie wykrywał w ogóle karty graficznej... #-o Zrobiłem format, zainstalowałem system na nowo, ok wszystko ładnie chodzi, ale gdy włączam jakąś grę (jakąkolwiek) to zaraz mi się zacina.

Wygląda to tak, gram sobie i nagle gra się zacina, wszystko staje i po 5 sekundach ekran się wyłącza i słychać tylko dźwięki z gry, nic mi nie pozostaje tylko reset. I tak w kółko.

Proszę pomóżcie :frowning:

Nie wiem jakim programem dokładnie sprzęt sprawdzić dlatego nie napiszę konfiguracji, może wy znacie jakiś program dobry?


(Bambosz107) #2

stery do karty graficznej wgraj najnowsze to moze bedzie git majonez :slight_smile:


(system) #3

A z kąd wziąć sterowniki? Płytki nie mogę znaleźć :stuck_out_tongue:


(Michaelp128) #4

Napisz jaka karta graficzna.


(Bambosz107) #5

---> http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

---> http://www.amd.com/us-en/SupportDrivers ... 19,00.html


(system) #6

Karta Graficzna: Radeon 9200


(Michaelp128) #7

viewtopic.php?t=74623