Gdy włączam Operę włączają mi się Ustawienia Windows 10

Właśnie pobrałem przeglądarkę Opera. Jednak gdy uruchamiam przeglądarkę, to jednocześnie włączają mi się ustawienia Aplikacje domyślne Windows 10. Irytuje mnie to. Jest na to jakieś rozwiązanie? Opera jest ustawiona jako domyślna przeglądarka.

 

Mam dwie przyczyny czemu tak się dzieje

Przyczyna 1: To zaczęło się dziać po odinstalowaniu przeglądarki Chrome. Importowałem z niej zakładki i hasła do Opery.

 

Przyczyna 2: Gdy wszedłem na Gmaila przeglądarka zapytała mnie, czy wyświetlać maile na pulpicie. Kliknąłem Zezwól i włączyły mi się ustawienia Aplikacje domyślne, i teraz to nie daje mi spokoju.

A jak najedziesz na kursorem na ikonkę/skrót opery i wybierzesz z prawego przycisku myszy właściwości, to w zakładce skrót, jaki masz przypisany klawisz skrótu? Pewnie taki, co prowadzi do ustawień systemowych. Wyczyść to pole. Potem zastosuj i ok. Ma pisać "“Brak”, chyba, że chcesz jakiś inny skrót, to sobie ustaw taki, który by Ci nie kolidował.

Nie mam skrótów. Pisze Brak skrótu

Naprawiłem to. Wiecie jak? Wszedłem w katalog Opery, wszedłem w folder 39.0.2256.48 i otworzyłem aplikację opera.exe i już ustawienia aplikacji domyślnych się nie włączaja nawet gdy odpalam Operę poprzez Launcher.

W windows 10 każdy program jakiego używamy trzeba zaznaczyć w ustawieniach jako domyślny.

Każdy to może za dużo powiedziane, przeglądarka, odtwarzacz video, odtwarzacz muzyki, jeżeli odpalamy inny niż systemowy najczęściej zawoła o zdefiniowanie go jako domyślny.

Opera od początku była ustawiona jako domyślna przeglądarka. To się stało jak przeglądarka zapytała mnie czy wyświetlać powiadomienia Gmaila na pulpicie a ja kliknąłem Zezwól

Domyślna apka do poczty.

Też od razu Opera. Ustawienia się włączały mimo iż Opera miała domyślne ustawienia dla przeglądarki i poczty e-mail