Gdy włączyłem gre wyłączyła się a obraz powiekszył się 2x

Witam, zainstalowałem Wine i chiałem odpalić NFS Undergrounda włączył się i wyłączył a obraz został 2 x większy co z tym fantem zrobić i co zrobić żeby gra szła.

A i jeszcze jak włączyłem Sofa II Testa to sie lekko przycinało jak skakałem itp. Ma ktoś radę?

a i odrazu czemu głos w gg niechce działać muza leci to i sygnał powinien ;/ ocb? :expressionless:

I jeszcze jak NFS się odpali to kwadraty normalnie nic nie widać, co robić??

HELP! !!

Zmień rozdzielczość ;]

Która wersja GG: Classic czy Nowe Gadu - Gadu?

A co do pozostałch problemów tak jak mówi przedmówca zmień rozdzielczość i dostosuj ustawienia grafiki w ustawieniach gry.

Juz gg śmiga xd dżwięk jest no pozostał problem z grami ;/

Jakbyś ponownie miał problem z rozdzielczością, to spróbuj ją przełączyć z powrotem za pomocą (lctrl + lalt + num_plus lub num_minus). Opcja nie działa płynnie, więc za każdym wciśnięciem będziesz musieć odrywać wszystkie palce i wykonać czynność ponownie, dopóki rozdzielczość cię nie zadowoli. Inna sprawa, że rozmiar wyświetlanego obrazu nie koniecznie jest równy rozmiarowi wirtualnego pulpitu. Jeśli monitor nie wróci do wcześniejszej rozdzielczości, to możesz nawigować po pulpicie, jak w niektórych grach(przeciągając kursor do jednej z krawędzi/rogu ekranu). Do chyba wszystko. Przepraszam za offtopic.

Małe pytanie: jaką masz wersję WINE. Kiedyś też miałem podobne problemy, ale teraz chyba wineserver odpowiada za przełączanie rozdzielczości. Możliwe, że to jednak on się wykrzaczył.

Mała rada: do testów gier używaj lepiej wirtualnego pulpitu od WINE. Kiedy gra zacznie szumieć, wyłączasz ją i zmieniasz w opcjach, by gra ponownie była na pełnym ekranie.

wine-1.1.2. taka mam wersję Wine. A z tą zmianą rozdzielczości to lipa u mnie nie ma num_plus lub num_minus bo mam laptopa i klawiatura z deka jest inna ;/ w czym to może tkwić jak się włącza gra to na początku kursor zamienia się w jakby taki mały monitorek 1 na 1cm i na nim widać to co się dzieje na monitorze, ale potem jak już wchodzi gra do menu to już kwadraty ![;

Co to za laptop? Może ma lipną grafę, nienadającą się do wymagających aplikacji 3D?

Ustaw na pulpicie taką rozdzielczość jaką ma ta gra.

Wiec karta graficzna nie jest taka spoko :smiley: zintegrowana -.^ więcej chyba nie muszę pisać, ale na Windowsie mi all chodziło spoko :wink: A do ustawienia takiej rozdzielczości jak w grze nie da się ja w grze nawet nie mogę wejść zobaczyć w opcje ;/