Gdy włożone 3 kości ram bios nie startuje

Witam. Mam miałem 1 gb ram i dokupiłem jeszcze dwie kości po 1gb każda. Więc teraz mam trzy kości o rozmariach 3x1gb. Tej samej firmy. Kości są takie same identyczne . I mam taki problem gdy włożę je 3 naraz to komputer włącza sie pojawia sie okienko biosu (jak zwykle przy normalnym włączaniu) i gdy zawsze komputer rusza dalej to przy 3 kościach dalej nie startuje. Nie ma żadnego dzwięku ani nic poprostu dalej komputer nie przechodzi. Sprawdzałem każdą kość osobno i działa . Jednak jak są 3 włożone to nie chce dalej ruszyć. Próbowałem ze wszystkimi opcjami wkładania i nic. Jest możliwość żeby płyta główna nie obsługiwała 3 kości. ?

Sprawdzałeś też kości w układach po dwie sztuki? Sprawdzałeś każdą kość pojedynczo w każdym slocie po kolei? Jeśli nie to sprawdź, może masz jakiś port lub nawet dwa porty na RAM uszkodzone.

sprawdzałem w każdym slocie i każda ram tez sprawdzona i działa. 2 działaja po 3 juz nie wczytuje bios…

Niektóre płyty (bios) nie radzą sobie z 3 modułami pamięci (przy dostępnych 4 bankach), tylko musi być tak: założony 1 moduł, 2 lub 4?

 

Może aktualizacja bios płyty?

Jeśli uruchamia się POST i możesz wejść do biosu to może zwiększ timingi/ zmniejsz taktowanie pamięci. Może kontroler nie jest w stanie i ma problem z większą ilością kości.