Gdy zapomnisz hasła do konta... Win XP

Kiedy zapomnisz swojego hasła, wystarczy uruchomić system w trybie awaryjnym, zalogować się i w panelu zmienić hasło!

Gorzej jeśli wcześniej założyliśmy też hasło na główne konto administratora i teraz go nie pamiętamy :mrgreen:

…albo poprostu wlaczyc kompa normalnie a w oknie w ktorym wybieramy uzytkownika nacisnac Alt+Ctrl+Delete w okienku ktore sie pojawi wpisac Administrator … wejsc usunac haslo z konta i heeeja naprzod :slight_smile: PzDr

coockie spróbuj to zrobić na windows xp home edition a będziesz wielki :mrgreen:

tylko co z danymi, zwłaszcza jak są zaszyfrowane :mrgreen:

To nie jest temat do Sprawdzonych porad

W trybie awaryjnym nadać nowe uprawnienia.

BTW. chodzi Ci o folder prywatny prawda?

Jeśli zostanie usunięte hasło to bez problemu na taki folder da się wbić z danego konta, na którym ten folder jest oznaczony jako prywatny :stuck_out_tongue:

zgadza się aju ale aby odczytać zaszyfrowany folder nie pomoże nadanie nowych uprawnień tylko trzeba mieć wyeksportowany klucz pfc, folder przejmiesz ale go nie otworzysz bez tego klucza, a złamanie 256 bitowego AES-a jest praktycznie niemożliwe, miałem ten problem i w Microsofcie powiedzieli, że jak nie mam klucza mogę się pożegnać z danymi. To chyba najmocniejsza strona XP Pro

Warto zawsze wpisać jakąś frazę, lub skojarzenie zanim założymy konto. :stuck_out_tongue:

Dopowiem tylko, bo chyba nie zostało to zaznaczone wcześniej: Windows XP Home rzeczywiście pozwala na wejście na konto Administratora bez hasła w trybie awaryjnym, natomiast Professional nie udostępnia takiej “funkcji” (na szczęście, choć jeśli ktoś niedobry jest w stanie uruchomić komputer w trybie awaryjnym to po co miałby się jeszcze męczyć z jakimś głupim hasłem :P).