Gdzie FF I Thunderbird przechowuje dane prywatne

Witajcie

Mam do Was następujące pytanie.

Doszedłem do tego gdzie Mozilla Firefox przechowuje zakładki jednak nie wiem gdzie przechowuje moje zapamiętane hasła ?

No i doszedłem do tego gdzie Thunderbird zapisuje maile, ale nie wiem gdzie moje dane o profilach, portach czyli kontach ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Hej,

Rozumiem, że chodzi Ci o katalogi, w których przechowywane są dane. Jeśli chodzi o Mozillę i Thunderbirda, to są to w systemie Windows XP następujące foldery:

:arrow: dla Mozilli - D:\Documents and Settings\Nazwa_Użytkownika\Dane aplikacji\Mozilla oraz D:\Documents and Settings\Nazwa_Użytkownika\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Mozilla,

:arrow: dla Thunderbird’a - D:\Documents and Settings\Nazwa_Użytkownika\Dane aplikacji\Thunderbird oraz D:\Documents and Settings\Nazwa_Użytkownika\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Thunderbird.

W przypadku Windows Vista:

:arrow: dla Mozilli - C:\Nazwa_Użytkownika\Dimatheus\AppData\Roaming\Mozilla oraz C:\Nazwa_Użytkownika\Dimatheus\AppData\Local\Mozilla

:arrow: dla Thunderbird’a - C:\Users\Nazwa_Użytkownika\AppData\Roaming\Thunderbird oraz C:\Users\Nazwa_Użytkownika\AppData\Local\Thunderbird.

Nie wiem, po co Ci te dane, ale jeśli chodzi o back-up danych to lepiej użyć programu MozBackup 1.4.9, który obsługuje zarówno Mozillę, jak i Thunderbird’a.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam

Posiadam Viste jeśli chodzi o ścisłość, XP, zajmę się później.

Problem w tym, że o istnieniu MozBackup dowiedziałem się za późno, dużo za późno. Posiadam jednak pliki z poprzedniego systemu, które chce teraz wykorzystać, aby przywrócić dawną świetność.

Do katalogów doszedłem. Chodzi mi o konkretne pliki.

Dziękuję serdecznie za odpowiedź, pozdrawiam

Dodane 14.07.2009 (Wt) 22:01

Doszedłem już do tego jak konta wgrać w Thunderbird, ale dalej nie wiem jak wgrać te hasła do FF.