Gdzie hostować serwery Javowe?

Problem być może dość trywialny, ale odpowiedzi nie znam…

W internecie jest masa przykładów jak utworzyć połączenie TCP pomiędzy dwoma aplikacjami. No i super. I mam teraz taką aplikację serwerową, komunikującą się z moimi klientami. No ale wystarczy, że wyjdę z klientem z podsieci w której działa mój serwer i jest słabo… Nie używam tutaj żadnych serwletów, nie ma żadnego HTTP, nie ma JEE tylko proste komunikaty po TCP. Gdzie to wrzucić, żeby miało zasięg globalny?

Czego bym w google nie wpisał, to mi wywala serwery tomcata, ale to nie o to chodzi…

Patrzyłem na google engine, ale oni też mają jakiegoś swojego frameworka do którego trzeba aplikację dostosowywać przez miesiąc…

może źle opisujesz problem bo nie wiadomo co dla Ciebie znaczy “podsieć” ale z teorii wynika, że aby połączenie było to jednak trzeba być w sieci :shock:

On chce po prostu serwer z zewnętrznym IP, na którym będzie mógł uruchomić swój program w Javie.

Ogólnie to jest to na pewno możliwe na VPS’ach, ale to chyba overkill… Nie wiem, czy jest coś specjalnie pod Jave.

chcę, żeby moja aplikacja kliencka mogła się łączyć z dowolnego miejsca z serwerem.

Jeśli to odpalę na moim kompie, to serwer jest dostępny tylko dla komputerów podłączonych do tego samego routera.

Wydaje mi się, że określenie “podsieć” jest dość jednoznaczne

Dodane 21.03.2012 (Śr) 19:45

VPS!

dziękować :slight_smile:

jeden skrót, a życie ułatwia :slight_smile: