Gdzie i jak umieścić AP?

Jak podłączyć Acces Pointa?? Chodzi mi o to czy umieszczać go na strychu w jakieś puszcze plastikowej czy też bez niczego go postawić. Jedni twierdzą że dobrze jest w puszcze inni twierdzą że źle, inni żeby w puszcze podłączyć zasilacz aby go dogrzewał inni twierdzą aby dać zasilanie po skrętce. To jak mam w końcu to zdobić. Pomocy.

Złączono Posta : 04.10.2007 (Czw) 18:47

A i jeszcze jedno, czy lepiej podłączyć go na strychu aby zaoszczędzić na sygnale gubionym przez kabel (jest go ok 16 m) czy pozostawić tam gzie jest czyli obecnie w pokoju??

Ja mam tak antena ---- puszka z AP ----- skrętka i na niej zasilanie z mieszkania !!

Żeby było ciekawiej antena i puszka jest na dachu 2 sezon i wszystko jest OK

Pozdrawiam

A tą puszkę otwierasz latem ?? Czy jest cały czas zamknięta (jak wiadomo latem na strychu jest gorąco) .

zamknięta zawsze ale tak jak mówię ja mam na wolnym powietrzu

Aha czaje

Wiadomo, że im krótszy jest ten kabel (antena AP) tym lepiej. Jeśli można AP zainstalować na strychu to ja bym to i może polecił ale na bezpośrednie warunki atmosferyczne (na dachu) bym go raczej nie zainstalował. Ale skoro nie ma problemu z netem, kiedy AP jest w pokoju to bym się tym nie martwił.

Jeśli bym podłączył AP na strychu i puścił skreę i w pokoju na dole podłączył switch aby rozdzielić sygnał na 2 kompy na dole, to lepiej aby ten switch działał cały czas czy go wyłączać?? A ten AP i switch to podłączyć do listwy od komputera aby było bezpieczniej?? Listwa od komputera ma 2 bezpieczniki po 10A czy to coś wtedy daje , czy podłączyć normalnie do gniazdka. Wolał bym do gniazdka. Jak jet waszym zdaniem??