Gdzie i jak umieścić AP?


(Wojpad) #1

Jak podłączyć Acces Pointa?? Chodzi mi o to czy umieszczać go na strychu w jakieś puszcze plastikowej czy też bez niczego go postawić. Jedni twierdzą że dobrze jest w puszcze inni twierdzą że źle, inni żeby w puszcze podłączyć zasilacz aby go dogrzewał inni twierdzą aby dać zasilanie po skrętce. To jak mam w końcu to zdobić. Pomocy.

Złączono Posta : 04.10.2007 (Czw) 18:47

A i jeszcze jedno, czy lepiej podłączyć go na strychu aby zaoszczędzić na sygnale gubionym przez kabel (jest go ok 16 m) czy pozostawić tam gzie jest czyli obecnie w pokoju??


(Tomik68) #2

Ja mam tak antena ---- puszka z AP ----- skrętka i na niej zasilanie z mieszkania !!

Żeby było ciekawiej antena i puszka jest na dachu 2 sezon i wszystko jest OK

Pozdrawiam


(Wojpad) #3

A tą puszkę otwierasz latem ?? Czy jest cały czas zamknięta (jak wiadomo latem na strychu jest gorąco) .


(Tomik68) #4

zamknięta zawsze ale tak jak mówię ja mam na wolnym powietrzu


(Wojpad) #5

Aha czaje


(Grzesiekk) #6

Wiadomo, że im krótszy jest ten kabel (antena AP) tym lepiej. Jeśli można AP zainstalować na strychu to ja bym to i może polecił ale na bezpośrednie warunki atmosferyczne (na dachu) bym go raczej nie zainstalował. Ale skoro nie ma problemu z netem, kiedy AP jest w pokoju to bym się tym nie martwił.


(Wojpad) #7

Jeśli bym podłączył AP na strychu i puścił skreę i w pokoju na dole podłączył switch aby rozdzielić sygnał na 2 kompy na dole, to lepiej aby ten switch działał cały czas czy go wyłączać?? A ten AP i switch to podłączyć do listwy od komputera aby było bezpieczniej?? Listwa od komputera ma 2 bezpieczniki po 10A czy to coś wtedy daje , czy podłączyć normalnie do gniazdka. Wolał bym do gniazdka. Jak jet waszym zdaniem??