Gdzie i jakie pobrać iso Win7 do legalnej instalacji?


(Michal Hozer) #1

Nie wiem czy zdecyduję się na kupno teraz 8.1 więc pewnie będę chciał zainstalować czystą 7.

 

Mój problem polega na tym, że mam naklejkę z licencją na laptopie. Nie mam więc żadnego nośnika z systemem, a partycja recovery się wzięła i skasowała.. Z resztą Sony daję tyle syfu w swoich Windowsach, że i tak wolałbym czystą wersję.

 

Licencja jest na Win7 Home Premium.

 

Gdzie mogę bezpiecznie pobrać polskie iso x64, żeby pasowało do mojego klucza i nie było jakieś podejrzane? Albo jakiego powinienem szukać?

 

Znalazłem narzędzie Windows 7 USB DVD Download Tool ale ono tylko przerabia iso na pendrive'a.


(Longhorn2009) #2

Możesz spróbować podać tutaj swój klucz http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2015/02/microsoft-software-recovery-czyli-odzyskaj-swoj-windows-7.aspx


(Kraefezze) #3

Możesz praktycznie użyć nawet instalki z torrentów, bo o legalności stwierdza naklejka a nie źródło systemu. Oczywiście omijasz “pre-activated” i “special edition”, szukasz “untouched” lub coś w tym rodzaju. Nawet jeśli nie znajdziesz polskiej wersji to programik Vistalizator może zmienić język twojej siódemki. Opcji jest dużo.


(Michal Hozer) #4

Niestety nie działa z OEMami.

 

Ok, dzięki, już znalazłem chyba iso 1:1 oryginalnej płyty.


(Jusko) #5

 

Błąd - w myśl licencji, łamiesz ją. Oczywiście legalność prawda, a licencja amerykańskiej korporacji to dwie różne rzeczy. Niemniej jeśli chcesz sam dla siebie mieć wszystko na tip-top, to instalacja może być z pożyczonego od kogoś nawet nośnika, jeśli ten jest _oryginalny_ i adekwatny do naszej wersji. Pomijając, że torrenty to najgorszy sposób do ściągania takich plików, to w myśl licencji - łamie się ją już w tym momencie.

 

Jeśli ktoś chce iść na skróty, to ja nikomu nie bronię - byle robił to cicho, a nie głośno na łamach forum :stuck_out_tongue:


(rgabrysiak) #6

Cześć,

Autor posiada system w wersji Home Premium, a więc zgodnie z licencją nie może dokonywać zmiany języka. I nie ma tutaj znaczenia, czy skorzystałby z narzędzi od MS czy też firm trzecich.