Gdzie i jakie pobrać iso Win7 do legalnej instalacji?

Nie wiem czy zdecyduję się na kupno teraz 8.1 więc pewnie będę chciał zainstalować czystą 7.

 

Mój problem polega na tym, że mam naklejkę z licencją na laptopie. Nie mam więc żadnego nośnika z systemem, a partycja recovery się wzięła i skasowała… Z resztą Sony daję tyle syfu w swoich Windowsach, że i tak wolałbym czystą wersję.

 

Licencja jest na Win7 Home Premium.

 

Gdzie mogę bezpiecznie pobrać polskie iso x64, żeby pasowało do mojego klucza i nie było jakieś podejrzane? Albo jakiego powinienem szukać?

 

Znalazłem narzędzie Windows 7 USB DVD Download Tool ale ono tylko przerabia iso na pendrive’a.

Możesz spróbować podać tutaj swój klucz http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2015/02/microsoft-software-recovery-czyli-odzyskaj-swoj-windows-7.aspx

Możesz praktycznie użyć nawet instalki z torrentów, bo o legalności stwierdza naklejka a nie źródło systemu. Oczywiście omijasz “pre-activated” i “special edition”, szukasz “untouched” lub coś w tym rodzaju. Nawet jeśli nie znajdziesz polskiej wersji to programik Vistalizator może zmienić język twojej siódemki. Opcji jest dużo.

Niestety nie działa z OEMami.

 

Ok, dzięki, już znalazłem chyba iso 1:1 oryginalnej płyty.

 

Błąd - w myśl licencji, łamiesz ją. Oczywiście legalność prawda, a licencja amerykańskiej korporacji to dwie różne rzeczy. Niemniej jeśli chcesz sam dla siebie mieć wszystko na tip-top, to instalacja może być z pożyczonego od kogoś nawet nośnika, jeśli ten jest _oryginalny_ i adekwatny do naszej wersji. Pomijając, że torrenty to najgorszy sposób do ściągania takich plików, to w myśl licencji - łamie się ją już w tym momencie.

 

Jeśli ktoś chce iść na skróty, to ja nikomu nie bronię - byle robił to cicho, a nie głośno na łamach forum :stuck_out_tongue:

Cześć,

Autor posiada system w wersji Home Premium, a więc zgodnie z licencją nie może dokonywać zmiany języka. I nie ma tutaj znaczenia, czy skorzystałby z narzędzi od MS czy też firm trzecich.