Gdzie/Jak Zmienić Nazwę Użytkownika

Witam,

Swego czasu (k/miesiąca czasu) zmieniałem nazwę Użytkownika z User na Artur. Wszystko jest OK, system Windows XP pracuje stabilnie.

Tylko zauważam miejscami że w systemie widnieją miejsca gdzie nazwa User dalej widnieje. Np. w:

- okienku statusu drukarki

8f9c1973dc4bbaa8.jpg

- okienku profili użytkownika

7d0693384c0e6ffe.jpg

.

Czy jest możliwość znalezienia miejsc gdzie widnieje jeszcze nazwa User i zmiany jej na Artur?. Jeśli tak to jak to można zrobić?.

jak już kiedyś ktoś ci mówił(na tym forum)

najlepiej jest stworzyć nowe konto użytkownika ponieważ

  1. cześć programów ma prowadzone user więc po zmianie mogą być problemy z działaniem oraz odinstalowaniem

  2. ustawienia tego są w rejestrze

zmiana-nazwy-uzytkownika-user-swoje-imie-t499102.html#p3140597

najłatwiej jest zrobić nowe konto użytkownika a resztę skopiować bo nie ma co się z tym męczyć

utworzenie nowego konta i przeniesienie danych to góra 10 minut przy słabym dysku a zmiana nazw to czasami godziny

Chyba będzie trzeba tak zrobić, założyć nowe konto a to skasować.

Tylko zakładając nowe konto/nowego użytkownika to zainstalowane programy zostaną?. Jak przenieść całą zawartość konta tego co teraz mam na konto nowo założone?.

powinny zostać ale niektóre programy instalują się na 1 użytkownika więc z nimi może być problem(stracą ustawienia)

najłatwiej przenieść metodą kopiuj wklej

czyli skopiować katalog moje dokumenty,pulpit(już nie pamiętam jakie katalogi tam są) w inne miejsce a po stworzeniu nowego konta przenieść to

a w xp powinna być funkcja aby nie kasował danych po usunięciu konta oraz możesz mieć 2 konta z czego 1 będzie działać tylko jak klikniesz przełącz użytkownika lub wyloguj

http://support.microsoft.com/kb/315231/pl

Szukałem, szukałem aż znalazłem jak zmienić nazwę user na swoje np. Imię bez konieczności zakładania/usuwania konta już istniejącego w systemie.

Całość zaczyna i kończy się na wpisaniu polecenia

w Start > Uruchom. W okienku Konta Użytkowników zaznaczamy konto któremu chcemy zmienić nazwę, klikamy Właściwości, zmieniamy nazwę, Zastosuj/OK. Uruchamiamy ponownie komputer. Komputer uruchomi się z tymi ustawieniami, układami ikonem i całym pulpitem w taki samym stanie jak przed zmianą nazwy konta.

Sprawdziłem i zarówno Profilach Użytkownika jak i w nazwie Użytkownika drukarki widnieje wszędzie moje Imię. A tak to wygląda po zmianie nazwy Użytkownika

ead2473345de9115.jpg

.