Gdzie jest aux in na płycie głównej

potrzebuje podłączyć z karty tv, która jest na pci, kabel do karty dźwiękowej do gniazda aux in. mam płytę główną asus m4a8td usb3, ona ma zintegrowaną kartę dźwiękową szukałem w instrukcji aux in, znalazłem tylko aux out, który jest na dole tej płyty. i narazię nie mam dźwięku na z tej kart, niestety w ustawieniach nie mogę nic zmienić żeby dźwięk był przez pci a nie kabel do karty dźwiękowej.

Musisz podłączyć do line in :slight_smile: czyli gniazdo niebieskie

chodzi ci o niebieskie ale jacka, ale z karty tv jest kabel który trzeba podpiąć do prostokątnego gniazda. ten kabel ma 3 żyły

Czyli nie masz innego wyjścia niż zastosowanie odpowiedniej przejściówki bądź zrobienie jej samemu. Ewentualnie kupno karty dźwiękowej wyposażonej w to wejście.

no to super. a raczej mi sie nie opłaci kupić karty dźwiękowej

To zależy jakie masz głośniki, jak jakieś pierdzące niewiadomoco (w tym tanie creative i logitech) to 15-30zł na kartę dźwiękową mint/c-media będzie opłacalne, bo zacznie ci działać to co chcesz aby działało, a nie odczujesz żadnych strat jakości.

mam pierdzące słuchawki, ale chyba taniej będzie kupić przejściówkę albo przylutować wtyczke