Gdzie jest błąd?

Czekaj, głupoty opowiadam, pip jest od 2.7.9 i od 3.4 czyli powinieneś go mieć w każdej wersji powyżej 2.7.9 i w każdej powyżej 3.4. Może nie masz Python w ścieżce wyszukiwania? Czyli problem braku pip dalej nie rozwiązany. Zainstaluj Python ponownie i zobacz czy będzie pip. Możesz 3.8 jak chcesz ale linia 3.7 jest bardziej popularna, większe szanse że różne rzeczy będą działać.

Nie mam na komputerze pliku pip, ani katalogu.
A jak zmienię wersję to będę miał Python trial.

Instalator Pythona dodaje katalog Pythona do zmiennej środowiskowej https://pl.wikipedia.org/wiki/PATH_(zmienna), więc po zainstalowaniu Python będziesz miał pip dostępny w każdym miejscu. Po prosu podczas instalacji wybierz

Customize instalation

na kolejnym ekranie upewnij się że jest zaznaczony

pip

na kolejnym upewnij się że jest zaznaczony

Add python to enviroment variables

po zainstalowaniu zamknij wszystkie okna ‘cmd’, otwórz ponownie i polecenie pip powinno działać

pip-20.1.1-py2.py3-none-any.whl
tylko taki pip mam po ponowym zainstalowaniu

Nie ma wyboru customize

Tylko mogłem wybrać miejsce instalacji.

Aha, instalujesz PyCharm. To jest zintegrowane środowisko programistyczne dla języka programowania Python. Ja mówiłem o instalatorze samego Python. W nim znajdziesz opcje o których wspomniałem. PyCharm przyda się już podczas samego programowania. To kobyła więc jeżeli od razu nie chcesz się go uczyć to skorzystaj z prostego środowiska dostarczanego z instalatorem Python, tj Python IDLE.

To znaczy, że to nic nie pomoże?

Pomoże jeżeli zainstalujesz Python tak jak opisałem. Instalator Python i instalator PyCharm to dwie rózne rzeczy. Ja mówię o tym pierwszym.

py2exe-0.9.2.2.win-amd64
JetBrains.PyCharm.Professional.2020.1

żaden z tych tego pip nie zainstalował.

Ja już na dzisiaj muszę kończyć. Przeczytaj dokładnie to co Ci pisałem, tam jest wszystko napisane.

W tym wpisie masz napisane gdzie pobrać instalator Python

W tym wpisie masz jak zainstalować Python aby polecenie pip było dostępne zawsze z wiersza poleceń

Nie poddawaj się:)

Taki Python powstaje już od 30 lat, nie musisz ogarnąć wszystkiego w jeden dzień.

jest jakiś konkretny powód dla którego chcesz obudować skrypt gigantycznym runtimem? :smiley:

Chciałbym jak najprościej z możliwością debugowania a najlepiej “step by step”.

Zainstalowałem pip i zrobiłem upgrade:

Otworzyłem katalog z pyinstaller.exe (w D:\Python\Scripts)
W oknie CMD wkleiłem polecenie:
pyinstaller.exe B:exampl.py

i na końcu coś się zawaliło:

Już jest wszystko OK.
Dzięki za pomoc :grinning:

Ludzie, ten dzieciak was trolluje a wy sie na to nabieracie…

1 polubienie

Ciekawe jak wyliczył te 3 minuty, musi być geniuszem.
A mi wyszło też 3… ale miesiące, non-stop siedzenia przy komputerze.

Przypomnij sobie matematykę ze szkoły podstawowej, a następnie zabieraj głos,
ale, nie o programowaniu.
A tak w ogóle to pomyliłeś działy, to nie jest na „LUZIE”