Gdzie jest folder conky?

Witam.

Zainstalowałem conky używając apt-get, lecz gdzie jest jego folder ? Zawsze są w ///usr/share lub /home a folderu conky nie ma ani tam, ani tam, użyłem wyszukiwarki plików lecz też nic nie znalazła.Ubuntu 7.10.

conky z tego co pamiętam nie tworzył katalogu tylko ukryty plik w katalogu domowym…

:roll:

plik konfiguracyjny dla conky jest w home… jeśli go nie ma conky używa bodaj swoich standardowych ustawień. Plik nosi nazwe:

.conkyrc

Jeśli go nie ma, to go stwórz, i odpowiednio uzupełnij :slight_smile: Powodzenia

a dokładniej, co ma się w nim znajdować, tylko cfg. ?

http://conky.sourceforge.net/screenshots.html

pod screenshotami masz configi conkiego żeby mieć taki wygląd

twój konfig conkiego ma się w nim znajdować a co niby innego :o

A do cholery skąd mam wiedzieć ? :shock:

Gdy chce utworzyć folder o nazwie .conkyrc wyskakuje

Tylko że tam nie ma takiego folderu… Co zrobić z tym fantem ?

Ad1) Już tyle czasu masz do czynienia z linuksem więc powinieneś wiedzieć że ukryte pliki i katalogi w /home zazwyczaj zawierają ustawienia programów itp

Ad2) To nie jest folder tylko plik Czytaj dokładnie!!

A na pewno nie ma ukrytego? Wszystkie pliki/katalogi w systemach uniksowych zaczynające się od kropli są ukryte.

Ludzie przecież wiem że tego typu pliki/foldery są ukryte…

masz mieć plik .conkyrc w swoim katalogu domowym

jak go nie ma to go utwórz poleceniem touch /home/dawid/.conkyrc *zamiast dawid twoja nazwa usera

Dzięki mattit już sobie poradziłem.

Jest tylko jeden problem… Gdy mam załączone conky znikają mi ikonki z pulpitu :? obojętnie w którym miejscu jest panel conky to ikonki znikają albo migają…

pokaż sekcję modules z /etc/X11/xorg.conf

Section "Module"

	Load "glx"

	Load "v4l"

EndSection

dodaj jeszcze

Load "dbe"

i restart Xserwera

Dalej to samo ;/

na każdym pliku konfiguracyjnym się tak dzieje?

Na początku pliku .conkyrc dopisz linijkę

double_buffer yes

Na każdym.

Nie pomogło…